Ronaldinho zakażony koronawirusem

Świat
Ronaldinho zakażony koronawirusem
Flickr/Filipe Fortes/CC BY-SA 2.0
Piłkarz o pozytywnym wyniku testu poinformował na Instagramie

Słynny brazylijski piłkarz Ronaldinho poinformował na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych, że otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Zakażenie przechodzi bezobjawowo.

"Cześć przyjaciele, rodzino, kibice. Zrobiłem test i mam pozytywny wynik. Nic mi na razie nie jest, nie mam żadnych objawów" - powiedział były zawodnik Paris Saint-Germain i FC Barcelona w filmie zamieszczonym na Instagramie.

 

40-letni Ronaldinho przebywa w hotelu w Belo Horizonte i tam poddał się kwarantannie. Miał uczestniczyć w sponsorskiej imprezie na stadionie Mineirao, obiekcie na murawie którego odbierał Puchar Copa Libertadores w 2013 roku z Atletico Mineiro Belo Horizonte.

 

ZOBACZ: Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem

 

Brazylijczyk, który w 2004 i 2005 roku został uznany najlepszym piłkarzem świata w plebiscycie FIFA, nie ma ostatnio dobrej passy. W sierpniu opuścił więzienie w Paragwaju, w którym przebywał prawie pół roku z powodu posługiwania się fałszywym paszportem.

 

Ronaldinho grał w przeszłości m.in. w Barcelonie, Flamengo Rio de Janeiro i Paris Saint-Germain. W 2002 r. zdobył z Brazylią mistrzostwo świata, a w 2006 triumfował z Barceloną w Lidze Mistrzów.

 

Brazylia to jeden z krajów najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa. Zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem liczby zgonów - blisko 157 tys. i trzecie pod względem liczby zakażeń - 5,3 mln osób.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie