Ukraina wprowadza obostrzenia dla przyjeżdzających z Polski

Świat
Ukraina wprowadza obostrzenia dla przyjeżdzających z Polski
Straż Graniczna
Ukraina włączyła Polskę do czerwonej strefy epidemicznej

Ministerstwo ochrony zdrowia Ukrainy włączyło w piątek Polskę do czerwonej strefy epidemicznej. Oprócz Polski w grupie tej znalazły się Chorwacja i Gruzja. W czerwonej strefie jest teraz 51 krajów.

Za kraj o znacznym rozprzestrzenianiu się koronawirusa uznawane jest państwo, w którym liczba nowych zakażeń na 100 tys. mieszkańców odnotowana w ciągu ostatnich 14 dni jest większa od analogicznej liczby na Ukrainie.

 

ZOBACZ: Cała Polska czerwoną strefą. Nowe obostrzenia

 

Z danych zamieszczonych na stronie internetowej resortu ochrony zdrowia wynika, że na Ukrainie wskaźnik ten wynosi 200,8.

 

Spis krajów zaliczanych do tzw. czerwonej i zielonej strefy jest opracowywany przez ministerstwo ochrony zdrowia i aktualizowany co siedem dni.

 

Samoizolacja lub test

 

Osoby przybywające z krajów tzw. czerwonej strefy są zobowiązane do udania się na samoizolację. Można ją zakończyć wcześniej po poddaniu się testowi na obecność koronawirusa w organizmie i otrzymaniu negatywnego wyniku. Z obowiązku obserwacji zwalnia też negatywny wynik testu PCR przeprowadzonego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Cudzoziemcy są zobowiązani do posiadania polisy ubezpieczeniowej przewidującej pokrycie kosztów związanych z leczeniem Covid-19 i obserwacją.

 

ZOBACZ: Międzynarodowy ruch lotniczy wstrzymany na dłużej. Projekt rozporządzenia

 

Na Ukrainie trzecią dobę z rzędu odnotowano rekordową liczbę zakażeń koronawirusem. W czwartek potwierdzono 7517 infekcji i zanotowano 121 zgonów. W kraju jest 186 654 aktywnych zakażeń.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie