Rzecznik rządu na kwarantannie. "Kontakt z osobą zakażoną"

Polska
Rzecznik rządu na kwarantannie. "Kontakt z osobą zakażoną"
Polsat News
Rzecznik rządu jest na kwarantannie

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował w czwartek, że udaje się na kwarantannę w związku z tym, że miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. - Nie jest to polityk - powiedział polsatnews.pl. Mówi, że obecnie czuje się dobrze.

- Nie jestem zakażony koronawirusem. Od wczorajszego wieczora przebywam na kwarantannie, poddałem się samoizolacji, ponieważ miałem kontakt z osobą zakażoną - nie jest to polityk. Dziś lub jutro powinienem otrzymać formalną decyzję o skierowaniu na kwarantannę - powiedział polsatnews.pl Müller.

 

Pytany, czy w związku z tym premier Mateusz Morawiecki również udał się na kwarantannę, rzecznik rządu zaprzeczył.

 

ZOBACZ: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 22 października

 

Premier skończył kwarantannę w niedzielę 18 października. Trafił z powodu kontaktu z zakażonym koronawirusem funkcjonariuszem SOP. "Ze zdrowiem na szczęście wszystko w porządku, rodzina szczęśliwa, bo nareszcie się zobaczymy" - napisał Mateusz Morawiecki.

 

Ponad 12 tys. nowych przypadków

 

W czwartek padł rekord liczby nowych przypadków koronawirusa w Polsce. "Mamy 12 tys. 107 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa" - poinformowało w czwartek ministerstwo zdrowia. Liczba zakażonych wzrosła do 214 tys. 686. Nie żyje też 168 kolejnych osób. Do tej pory z powodu Covid-19 zmarło 4 tys. 019 pacjentów.

 

Kwarantanną objęto 378 tys. 348 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym 47 tys. 314. Do tej pory wyzdrowiały 102 tys. 204 osoby.

 
prz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie