Ognisko koronawirusa w szpitalu dziecięcym w Poznaniu

Polska
Ognisko koronawirusa w szpitalu dziecięcym w Poznaniu
SZOZ nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu
Zakażenie potwierdzono u ponad 30 członków personelu szpitala

U ponad 30 członków personelu poznańskiego szpitala dziecięcego zdiagnozowano SARS-CoV-2. Placówka wstrzymała przyjęcia pacjentów na oddziały chirurgii i laryngologii - poinformowała w czwartek rzeczniczka szpitala.

Rzecznik prasowy SZOZ nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu Urszula Łaszyńska przekazała, że zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono u ponad 30 członków personelu szpitala. - Natomiast ta liczba za chwilę będzie pewnie nieaktualna. Cały czas spływają wyniki testów, które wykonujemy na bieżąco - zaznaczyła.

 

ZOBACZ: Dodatkowe łóżka dla chorych na Covid-19. Włączają się prywatne szpitale

 

- Wśród zakażonych nie ma dzieci. To jest tylko personel. Największe ognisko mamy na oddziale chirurgii – tam mamy pięciu lekarzy i dwie pielęgniarki z dodatnim wynikiem. Przetestowaliśmy wszystkie dzieci – nie było wyniku dodatniego - przyznała.

 

- Póki co staramy się nie zamykać oddziałów. Nie ma takiego zalecenia ze strony sanepidu ani naszych ekspertów epidemiologicznych. Natomiast ograniczenia już są. Wstrzymaliśmy przyjęcia planowe i ostre na oddziale chirurgii - powiedziała, dodając, że pacjenci, którzy przebywają na oddziale, będą mieli dokończone leczenie.

 

Lekarze wstrzymują pracę w poradniach

 

Planowe przyjęcia wstrzymano także na oddziale laryngologicznym. - Sytuacja wydaje się dosyć trudna w poradniach specjalistycznych przy ul. Spornej. Tam już jest kilkanaście osób z dodatnim wynikiem - to pielęgniarki, rejestratorki i lekarze - podkreśliła.

 

- Kilku lekarzy zapowiedziało, że na jakiś czas, do końca listopada, wstrzymują pracę w poradniach specjalistycznych. Także w poradniach praca wygląda tak, że będziemy jako szpital decydować z dnia na dzień – czy przyjmujemy pacjentów następnego dnia, ilu ludzi będzie do ich obsłużenia - wyjaśniła Łaszyńska, dodając, że cześć wizyt odwołują sami rodzice, których np. objęto kwarantanną.

 

ZOBACZ: Szpital na Stadionie Narodowym. Mamy zdjęcia ze środka

 

W czwartek Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował o łącznie 1523 nowych zakażeniach wśród mieszkańców regionu. Z powodu COVID-19 zmarło 14 osób.

 

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano ponad 19 tys. zakażeń SARS-CoV-2, w tym ponad 8,5 tys. osób wyzdrowiało, a ponad 10 tys. to tzw. aktywne przypadki.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie