"Ciekawe i wyjątkowe doświadczenie". Rząd szuka ludzi do pracy w szpitalu tymczasowym

Polska
"Ciekawe i wyjątkowe doświadczenie". Rząd szuka ludzi do pracy w szpitalu tymczasowym
Daniel Gnap/KPRM
Szpital szuka osób do pracy na PGE Narodowym

"Oferujemy dobre warunki pracy, możliwość rozwoju zawodowego i przyjazną atmosferę" - w taki sposób rząd zachęca osoby "odpowiedzialne i pełne energii" do pracy w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym, gdzie będą miały możliwość "włączyć się do wyjątkowej walki z koronawirusem". - Praca będzie ciekawym i wyjątkowym wyzwaniem - przekonuje dr n. med. Artur Zaczyński, z-ca dyrektora szpitala MSWiA.

Zastępca dyrektora Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA dr n. med. Artur Zaczyński czeka na "ludzi z pasją, zaangażowanych i pełnych entuzjazmu". Szpital poszukuje zarówno lekarzy jak i pielęgniarek, ratowników i opiekunów medycznych, salowych oraz pracowników obsługi technicznej. 

 

 

 

Na konferencji prasowej szef KPRM poinformował o stanie budowy szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

Na początek potrzeba ponad 500 osób 

 

Bardzo dużym wyzwaniem - podkreślił - jest kwestia personelu medycznego. "Łącznie na te pierwszych 500 łóżek będziemy potrzebowali (...) ponad 500 osób personelu medycznego. Czyli przede wszystkim lekarze, ale również pielęgniarki i ratownicy medyczni - ponad 170 osób. 340 opiekunów medycznych i sanitarnych oraz 85 ratowników po kursie pierwszej pomocy" - powiedział szef KPRM.

 

ZOBACZ: Szpital na Stadionie Narodowym. Mamy zdjęcia ze środka

 

Jak poinformował, od poniedziałku - kiedy ogłoszono projekt budowy szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym w Warszawie - zgłosiło się już 160 osób personelu medycznego chętnych do pracy w tym szpitalu. Są to lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i sanitariusze - wyjaśnił szef KPRM.

 

 

Przekazał również, że w środę zostanie uruchomiona specjalna infolinia dla personelu medycznego, który chciałby podjąć pracę w szpitalu na Stadionie Narodowym. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 295 95 00.

 

Ponadto została uruchomiana strona internetowa szpitalnarodowy.pl, na której osoby zainteresowane pracą lub wolontariatem w tym szpitalu mogą wypełniać wnioski i "zgłaszać się do wsparcia tego projektu".

msl/sgo/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie