Utopiła noworodka w toalecie. Jest wyrok sądu

Polska
Utopiła noworodka w toalecie. Jest wyrok sądu
Oskarżona nie przyznała się do winy, twierdząc, że nie wiedziała o tym, że jest w ciąży

Na karę pięciu lat pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Opolu 25-letnią Sabinę W. oskarżoną o zabójstwo swojego dziecka. Jak ustalono w trakcie śledztwa kobieta utopiła noworodka w muszli klozetowej. Wyrok jest nieprawomocny.

Do zdarzenia objętego aktem oskarżenia doszło latem 2019 roku w jednej ze wsi w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Ratowników karetki pogotowia wezwano do pacjentki, która zgłosiła krwotok w wyniku poronienia.

 

Jak zeznał w czasie procesu jeden z członków zespołu medycznego, który przyjechał na wezwanie, w domu była oskarżona, która powiedziała im, że poroniła, a dziecko jest w toalecie. Tam też pracownik pogotowia znalazł ciało noworodka. Dziecko utopiło się.

 

Nie przyznała się do winy

 

Prokuratura oskarżyła kobietę o zabójstwo, stwierdzając jednocześnie, że dopuściła się zbrodni mając znacznie ograniczoną poczytalność.

 

ZOBACZ: Noworodek w Oknie Życia w Bielsku-Białej. Wyziębiony, ale zdrowy

 

Oskarżona nie przyznała się do winy, twierdząc, że nie wiedziała o tym, że jest w ciąży i była w zbyt dużym szoku, by zrozumieć co się dzieje.

Sąd uwzględnił opinie biegłych na temat stanu psychicznego oskarżonej i orzekł wobec Sabiny W. karę pięciu lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie