Białoruś wprowadza 10-dniową kwarantannę dla przybywających z Polski

Świat
Białoruś wprowadza 10-dniową kwarantannę dla przybywających z Polski
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Osoby przybywające na Białoruś z 28 państw - m.in. z Polski - będą musiały przez 10 dni po przekroczeniu granicy przestrzegać samoizolacji

Ministerstwo zdrowia Białorusi zadecydowało we wtorek, że osoby przybywające z 28 państw - m.in. z Polski - będą musiały przez 10 dni po przekroczeniu granicy przestrzegać samoizolacji. Wymogi zaostrzono ze względu na sytuację epidemiczną w tych krajach.

28 państw zostało wcześniej wykreślonych z listy, ale teraz na nią powróciło. Prócz Polski są wśród nich m.in.: Francja, USA, Kanada, Holandia, Czechy, W. Brytania, Irlandia, Szwajcaria, Szwecja, Dania i Litwa.

 

ZOBACZ: Koniec kwarantanny Polaków w Egipcie. Testy były wadliwe

 

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że wzięło pod uwagę takie kryteria, jak poziom i dynamika zachorowań w tych krajach oraz działania, które podjęły one w odpowiedzi na epidemię Covid-19. Samoizolacja obowiązuje przybyszy z tych państw przez 10 dni kalendarzowych po przyjeździe na Białoruś - poinformował resort.

 

Zakażonych ponad 88 tys.

 

Na Białorusi według oficjalnych danych zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd u ponad 88 tys. ludzi. Na początku października przedstawiciel ministerstwa zdrowia Alaksandr Pacejeu ogłosił, że w kraju rozpoczęła się druga fala zachorowań na Covid-19.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie