Koniec kwarantanny Polaków w Egipcie. Testy były wadliwe

Świat
Koniec kwarantanny Polaków w Egipcie. Testy były wadliwe
Polsat News
W kwarantannie pozostało czterech turystów

Zamiast wakacji, kwarantanna. Tak zaczął się urlop dla Polaków, którzy w tym tygodniu przylecieli do Egiptu. Test na miejscu wykazał, że około 140 z nich ma koronawirusa. Turyści utknęli w pokojach hotelowych. Od początku wątpili w wiarygodność badań. Okazało się, że mieli rację.

Miesiąc temu Egipt ponownie otworzył się na turystów z Polski. We wtorek z Warszawy i Katowic wystartowały dwa prawie pełne samoloty.

 

Jak informował w piątek reporter Polsat News, po przylocie na lotnisku wszystkich pasażerów przebadano na obecność koronawirusa. Turyści rozjechali się następnie do swoich hoteli. Po jakimś czasie dowiedzieli się jednak, że połowa z nich może być zakażona.

 

- Informacja od recepcji hotelowej była taka, że mamy pozytywny wynik testu. Następnego dnia miał się z nami skontaktować lekarz i mieliśmy być na kwarantannie. Jednak nie wiemy, ile ona ma trwać, w jaki sposób ma ona przebiegać, czy ona zaczyna się od dnia przeprowadzenia testów czy od dnia wyników. Dostaliśmy zero informacji - mówiła pani Gabriela, jedna z turystek przebywających na kwarantannie w pokoju hotelowym.

 

ZOBACZ: WHO: drugi z rzędu rekord zakażeń koronawirusem na świecie

 

Polscy turyści domagali się powtórnych testów, bo podejrzewali, że mogło dojść do pomyłki. Egipcjanie testują bowiem pasażerów samolotów od początku września i do tej pory wykrywano pojedyncze przypadki zakażeń.  

 

Drugi test - którego wyniki dostarczono turystom w sobotę po południu wykazał, że w większości wypadków - wszczęto fałszywy alarm. Ze 148 osób poddanych ponownemu badaniu tylko cztery osoby mają wynik pozytywny. I tylko one nadal muszą przestrzegać kwarantanny.

 

WIDEO: Koniec kwarantanny Polaków w Egipcie. Materiał "Wydarzeń"

  

 

Mimo rozlewającej się po świecie kolejnej fali koronawirusa, wielu Polaków wciąż decyduje się na urlop za granicą. Oprócz Turcji, nasi turyści za cel najchętniej wybierają też Grecję, Cypr, Egipt, Tunezję, Maroko, Wyspy Kanaryjskie, czy Maderę. By wjechać do tych państw, turyści zwykle muszą przejść testy na koronawirusa.

ml/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie