Rząd rozważał dodatkowy dzień wolny we Wszystkich Świętych. Jest decyzja

Polska
Rząd rozważał dodatkowy dzień wolny we Wszystkich Świętych. Jest decyzja
Polsat News
Rządzący zdecydowali ws. dodatkowego dnia wolnego w okresie Wszystkich Świętych

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział w poniedziałek, że rząd rozważał wprowadzenie dodatkowego wolnego dnia w poniedziałek 2 listopada, ale nie zostało to przyjęte. Szef MZ zaapelował o rozłożenie wizyt na cmentarzach na okres przed dniem Wszystkich Świętych i po nim. Dodał, że nie ma planu zamykania cmentarzy.

- Na razie (...) nie wyobrażamy sobie zamknięcia cmentarzy albo ograniczenia tego ruchu w sposób administracyjny - powiedział w poniedziałek Niedzielski odpowiadając na pytania na poniedziałkowej konferencji prasowej. Przypomniał, że "każda wizyta na cmentarzu musi odbywać się w maseczce".

 

Minister powiedział, że rząd rozważał wprowadzenie dodatkowego wolnego dnia w poniedziałek 2 listopada, ale nie zostało to przyjęte. - W naszej opinii zwiększyłoby to liczbę interakcji społecznych, które są katalizatorem rozprzestrzeniania się wirusa; takie rozwiązanie zachęciłoby do wyjazdów, do podróżowania, a realizujemy strategię "zostań w domu" - zaznaczył.

 

ZOBACZ: Co z cmentarzami 1 listopada? Jest apel branży pogrzebowej

 

Zaapelował, by wizyty na cmentarzach rozłożyć na dwa tygodnie. - Namawiamy wszystkich, ale przede wszystkim seniorów, aby nie kumulować tych wizyt 1 listopada, tylko starać się je rozkładać w tygodniu poprzedzającym i następującym po 1 listopada - powiedział.

 

Minister zapewnił, że kolejne obostrzenia, które prawdopodobnie będzie trzeba wprowadzać w zależności od rozwoju dziennej liczby zachorowań na COVID-19, będą przedmiotem konsultacji z branżami, których dotyczą obostrzenia.

 

O tym, że rząd rozważa dodatkowe dni wolne od pracy w okolicy Wszystkich Świętych informowaliśmy tydzień temu

zdr/ml/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie