Motornicza pobita w tramwaju, bo zwróciła uwagę na brak maseczek

Polska
Motornicza pobita w tramwaju, bo zwróciła uwagę na brak maseczek
ZTM Warszawa
Jeden z mężczyzn, który nie miał maseczki, rzucił się na motorniczą

Motornicza, która w warszawskim tramwaju linii 25 zwróciła pasażerom uwagę na brak maseczek zasłaniających usta i nos, została dotkliwie pobita przez jednego z nich. Kobieta trafiła do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę.

- Policjanci na miejscu zatrzymali napastnika, który był wskazany przez motorniczą jako osoba, która ją pobiła. Ustalili także świadka zdarzenia. Zatrzymany mężczyzna był nietrzeźwy, alkomat wskazał prawie 2 promile alkoholu w jego organiźmie. Ustalamy okoliczności zdarzenia, monitoring oraz tożsamość pozostałych 2 osób, które mogą mieć związek ze zdarzeniem - przekazała st. sierż. Gabriela Putyra z Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji.

 

O wstrząsającym incydencie, do którego doszło w sobotę przed godz. 7:00 przy warszawskim Dworcu Centralnym w tramwaju linii 25 poinformowało Radio Kolor. Rozgłośnię powiadomił świadek zdarzenia.

 

ZOBACZ: Kobieta mówiła, że ma koronawirusa. Pasażerowie uciekli z tramwaju

 

- Kobieta, po zatrzymaniu tramwaju, zwróciła uwagę trzem osobom, że nie mają zasłoniętych ust i nosa. W tym momencie jeden z mężczyzn rzucił się na motorniczą - potwierdziła w rozmowie z polsatnews.pl st. sierż. Gabriela Putyra z Komendy Stołecznej Policji.

 

- Motornicza była przytomna, a jej stan nie zagrażał zdrowiu i życiu - poinformowała Putyra. Kobieta została przetransportowana do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Poszkodowana doznała  urazu kolana, została przetransportowana  na dalsze badania do szpitala.

 

Brak regulacji prawnych

 

Do sprawy odniosła się na Twitterze rzeczniczka warszawskiego ratusza Karolina Gałecka. Zwróciła uwagę, że nie ma obecnie przepisów dotyczących kontroli liczby pasażerów i noszenia maseczek w środkach komunikacji publicznej.

 

emi/grz/ Radio Kolor, polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie