Zmarł proboszcz zakażony koronwirusem. Kościół zamknięty, msze odwołane

Polska
Zmarł proboszcz zakażony koronwirusem. Kościół zamknięty, msze odwołane
choryn.archpoznan.pl
Z powodu Covid-19 zmarł proboszcz parafii w Choryni

Z powodu Covid-19 zmarł wieloletni proboszcz parafii w Choryni (Wielkopolskie) ks. Marian Derkaczewski. Parafianie, którzy mieli w ostatnim czasie kontakt z proboszczem, proszeni są o kontakt z sanepidem w Kościanie.

O śmierci duchownego poinformowała na swojej stronie internetowej parafia pw. św. Katarzyny Sieneńskiej w Choryni, w archidiecezji poznańskiej.

 

"Z głębokim żalem zawiadamiamy, że do Domu Ojca odszedł drogi nam wszystkim śp. ks. prob. Marian Derkaczewski. Wieloletni Proboszcz naszej parafii" – napisano.

 

ZOBACZ: Nie żyje Stanisław Kogut. Były senator miał 66 lat

 

Poinformowano również, że przyczyną śmierci kapłana był Covid-19. "Z tego powodu w przyszłym tygodniu kościół będzie zamknięty a msze odwołane" – podkreślano w komunikacie.

 

Parafianie mają skontaktować się z sanepidem

 

Zaapelowano również, by parafianie, którzy mieli w ostatnim czasie kontakt z proboszczem, kontaktowali się Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kościanie.

 

Ksiądz Marian Derkaczewski urodził się 18 sierpnia 1950 roku we wsi Żdżanne (Lubelskie). W Poznaniu ukończył liceum i seminarium duchowne. Święcenia kapłańskie przyjął w 1980 roku. Proboszczem parafii w Choryni był od 2012 roku.

 

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 15363 przypadki zakażeń koronawirusem, z czego 7306 to przypadki aktywne. Z powodu Covid-19 zmarło w regionie 419 osób. Wyzdrowiało 7638 chorych.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie