Premier zakończył kwarantannę

Polska
Premier zakończył kwarantannę
PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ / POOL
Premier Mateusz Morawiecki zakończył odbywanie kwarantanny

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w niedzielę o zakończeniu kwarantanny, na którą trafił z powodu kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem. "Ze zdrowiem na szczęście wszystko w porządku, rodzina szczęśliwa, bo nareszcie się zobaczymy" - podkreślił.

"Kochani, moja kwarantanna już się zakończyła, ze zdrowiem na szczęście wszystko w porządku, rodzina szczęśliwa, bo nareszcie się zobaczymy" - napisał Morawiecki na portalu społecznościowym.

 

ZOBACZ: Nowe obostrzenia. "Wraca zalecenie zostań w domu"

 

 

Jak dodał, wraca do pracy w normalnym trybie. Poinformował jednocześnie o niedzielnym posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Wcześniej informacje ws. zakończenia kwarantanny przez premiera przekazał rzecznik rządu Piotr Müller.

 

ZOBACZ: Koronawirus. Wyraźny spadek liczby zakażeń w Małopolsce

 

Mateusz Morawiecki był na kwarantannie w związku z kontaktem z osobą zakażoną koronawirusem. Wynik testu, wykonanego u szefa rządu we wtorek, był ujemny.

"Po ujemnym wyniku testu na COVID-19 wicepremier..."

Wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński również zakończył kwarantannę, o czym poinformowało w niedzielę MKiDN. - Po ujemnym wyniku testu na COVID-19 wicepremier Piotr Gliński zakończył kwarantannę - podało na Twitterze ministerstwo kultury.

 

O objęciu kwarantanną Glińskiego resort poinformował 14 października w związku ze stwierdzeniem obecności koronawirusa u bp. Artura Mizińskiego, sekretarza Generalnego Komisji Episkopatu Polski. Jak podano wtedy na stronie MKiDN, "w piątek wicepremier Gliński uczestniczył w uroczystym otwarciu edukacyjnej sesji wykładowej pt. »Kościół Św. Jana Pawła II - Niepodległość Ducha«, w której brał udział również biskup Miziński".

 

ZOBACZ: Nowe przypadki koronawirusa. Dane ministerstwa, 18 października

 

"Podczas sesji wicepremier przestrzegał zasad dotyczących zakrywania twarzy (z wyłączeniem oficjalnego wystąpienia) oraz zachowania dystansu społecznego" - podkreślono.

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie