Koronawirus. Wyraźny spadek liczby zakażeń w Małopolsce

Polska
Koronawirus. Wyraźny spadek liczby zakażeń w Małopolsce
PAP/EPA/emanuele Valeri/zdj. ilustracyjne
W Małopolsce pierwszy od kilku dni wyraźny spadek liczby zakażeń koronawirusem

936 nowych przypadków koronawirusa w Małopolsce potwierdziły badania laboratoryjne - wynika z niedzielnego raportu służb sanitarnych. To pierwszy od kilku dni wyraźny spadek zakażeń. Minionej doby zmarły cztery osoby, z których trzy miały choroby współistniejące.

Nadal przeważają tzw. przypadki rozproszone. W niedzielę było ich 798 - 85,3 proc. wszystkich nowych zakażeń, co oznacza, że osoby, u których testy dały wynik dodatni, nie potrafią wskazać kiedy i od kogo się zaraziły. Do 41 zakażeń doszło w ogniskach rodzinnych.

 

ZOBACZ: Premier zakończył odbywanie kwarantanny

 

Najwięcej nowych zakażeń SARS-CoV-2 stwierdzono w Krakowie - 324 oraz powiatach: myślenickim - 73, krakowskim - 67, suskim - 51, oświęcimskim - 49, olkuskim – 44 i nowotarskim - 41. 29 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

 

Od początku pandemii w Małopolsce koronawirusem zaraziło się 23 009 osób. Zmarło 325. Liczba wciąż aktywnych, niewyleczonych przypadków to ponad 9,5 tys. Minionej doby w laboratorium małopolskiego sanepidu i laboratoriach z nim współpracujących wykonano 3 tys. 125 testów w kierunku COVID-19 (poprzedniej doby 4 tys. 813).

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie