Obornik przed domami posłów PiS. "Każdy zdrajca będzie naznaczony"

Polska
Obornik przed domami posłów PiS. "Każdy zdrajca będzie naznaczony"
AgroUnia/Facebook
Ciągniki z przyczepami pełnymi obornika zostały wysypane przy domach posłów

Rolnicy z AgroUnii w niedzielę rano rozrzucili obornik przed domami posłów Prawa i Sprawiedliwości. "Nie ma i nie będzie pobłażania dla nikogo!" - informują we wpisie na Facebooku. "Każdy zdrajca polskiej wsi będzie naznaczony". Nieczystości trafiły przed domy m.in posłów Zbigniewa Babalskiego i Piotra Polaka, a także Kazimierza Gwiazdowskiego.

W niedzielę rano rolnicy z AgroUnii rozrzucili obornik pod damami posłów Prawa i Sprawiedliwości.

 

"Każdy ruch polityka wykonany przeciwko społeczeństwu, które go wybrało skończy się w taki sposób" - piszą rolnicy. "Oni muszą sobie zdać sprawę, że już wystarczająco zniszczyli Polaka wieś, już wystarczy" - stwierdzają we wpisie.

 

Poseł Gwiazdowski też dostał prezent od rolników. Akcja #PoznajSwojegoPosla ma się dobrze! AGROunia w akcji ;)) Oni...

Opublikowany przez Agrounia Niedziela, 18 października 2020

 

Ciągniki z przyczepami pełnymi obornika zostały wysypane przy domach posłów Kazimierza Gwiazdowskiego, Zbigniewa Babalskiego oraz Piotra Polaka. O akcji rolnicy poinformowali na portalu Facebook.

 

ZOBACZ: "Polski Produkt Przyszłości". Na zwycięzców konkursu czeka 600 tys. złotych

 

 

Akcja jest wyrazem sprzeciwu wobec ustawy o ochronie zwierząt tzw. "Piątce dla zwierząt". 

 

Tak dziś o poranku rolnicy podsumowali poselskie wybryki pana Zbigniewa Babalskiego, który podniósł rękę przeciwko...

Opublikowany przez Agrounia Niedziela, 18 października 2020

 

Protesty w stolicy 

 

- Prawdziwa opozycja jest na ulicy. Dzisiaj nie mamy opozycji, która nas reprezentuje. (...) Premier miał spotkać się z tą opozycją, która jest na ulicy, nagle poszedł na kwarantannę, w ciągu kilku minut taka informacja się ukazała. My się nie cofniemy. Zapowiadam, będzie w przyszłym tygodniu paraliż w całym kraju, jeśli większość senacka nie zachowa się jak trzeba, a Sejm nie odrzuci tej ustawy. Kaczyński użył zwierząt do walki politycznej - podkreślał podczas wtorkowego protestu Kołodziejczak.

 

ZOBACZ: Szef PSL: POPiS w Senacie poparł ustawę antypolską i antyrolniczą

 

Obecny podczas manifestacji Sławomir Izdebski, przewodniczący OPZZRiOR, ocenił, że "w Polsce w tej chwili nie ma ministra rolnictwa. Dla nas taki minister to jak wpuścić lisa do kurnika". 

 

Pojawili się politycy

 

Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), zwracając się do rolników, wezwał ich do jedności i wsparcia w pracach nad nowelizacją ustawy. Przypomniał, że jeden z senatorów PSL złożył wniosek o odrzucenie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

 

Głos zabrali również Janusz Korwin-Mikke i Krzysztof Bosak (Konfederacja). Korwin-Mikke zwracając się do zebranych podkreślił, że zwierzęta nie mają żadnych praw i stanowią własność rolników. Oskarżył organizacje ekologiczne o "ekofaszyzm" i o to, że ich głównym celem jest zarabianie pieniędzy, a nie ochrona zwierząt. Z kolei w ocenie Krzysztofa Bosaka nowelizacji ustawy nie da się poprawić i "trzeba ją napisać na nowo".

 

ZOBACZ: Producent drobiu o zmianie w "piątce dla zwierząt": uspokoi nastrój

 

Demonstracja sprzed Sejmu przeszła obok budynku Ministerstwa Rolnictwa przy ul. Wspólnej i dotarła przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

laf/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie