"Trzeba zacząć organizować szpitale polowe". Posobkiewicz o sytuacji w Polsce

Polska
"Trzeba zacząć organizować szpitale polowe". Posobkiewicz o sytuacji w Polsce
Polsat News
Marek Posobkiewicz, były Główny Inspektor Sanitarny

- Trzeba zacząć organizować szpitale polowe - mówił w Polsat News Marek Posobkiewicz. Były Główny Inspektor Sanitarny zaznaczył, że jeśli szybko nie zorganizuje się dodatkowych miejsc dla chorych na COVID-19, to pacjenci w karetkach coraz częściej będą odsyłani ze szpitali.

- Nie pozostaje nic innego, jak wspólne poszukiwać rozwiązań na poziomie wojewódzkim oraz lokalnym - stwierdził Marek Posobkiewicz w Polsat News.

 

ZOBACZ: Koronawirus w Polsce. Rekordowa liczba pacjentów pod respiratorami

 

Zdaniem rozmówcy, należy jak najszybciej rozpocząć organizowanie dodatkowych miejsc hospitalizacji w postaci prowizorycznych szpitali, tzw. polowych. - Oczywiście nie muszą one być ustawiane na zewnątrz w namiotach, ale w halach, magazynach - zaznaczył.

 

Wideo: "Trzeba zacząć organizować szpitale polowe"

  

- Jeżeli udałoby się tam jeszcze dostawić jakieś butle z tlenem, podstawowe leki - sterydy, antybiotyki, w takim miejscu mogłaby się również odbywać opieka nad pacjentami. Bo zbliżamy się do momentu, że takich dramatycznych sytuacji jak ta, że zespół ratownictwa medycznego nie może przekazać pacjenta, będzie więcej - podkreślił były Główny Inspektor Sanitarny.

 

Inne scenariusze to według niego dostawianie dodatkowych łóżek w szpitalach, jeszcze większe kohortowanie (trzymanie w zwartych grupach bez kontaktu z innymi grupami)  pacjentów. - To wszystko odbije się na bezpieczeństwie pacjentów, ale sytuacja jest szczególna - zaznaczył gość Polsat  News.

 

emi/msl/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie