Zakażony koronawirusem poseł PiS trafił do szpitala. "Nie jestem w stanie dzisiaj mówić"

Polska
Zakażony koronawirusem poseł PiS trafił do szpitala. "Nie jestem w stanie dzisiaj mówić"
Facebook.com/Jerzy Polaczek
Zakażony koronawirusem poseł PiS Jerzy Polaczek trafił do szpitala

Zakażony koronawirusem poseł Prawa i Sprawiedliwości, były minister transportu Jerzy Polaczek trafił do katowickiego szpitala. Parlamentarzysta jest osłabiony. Oddycha samodzielnie, ale leży pod tlenem. "Nie jestem w stanie dzisiaj mówić" - poinformował polityk, którego Polsat News zapytał o stan zdrowia.

O potwierdzeniu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 poseł Polaczek poinformował w miniony wtorek. W środę wieczorem karetka pogotowia przewiozła go do szpitala MSWiA w Katowicach.

 

ZOBACZ: Lekarze zapraszają polityka na SOR. "Zabezpieczymy go, żeby przeżył przynajmniej 20 minut"

 

- Jestem pod tlenem, słabiutki. Nie dałem już rady leczyć się w warunkach domowych - poinformował w czwartek poseł. Polityk - jak sam mówi - nie ma chorób współistniejących i wcześniej nie chorował.

 

Zapytany przez Polsat News odpisał sms-em: "Nie jestem w stanie dzisiaj mówić" oraz "Ledwo trzymam telefon". "Bardzo dziękuję za Zdrowaś Mario" - poinformował polityk PiS.

 

"Nikomu nie życzę takiego zwykłego przeziębienia"

 

W miniony wtorek Jerzy Polaczek przestrzegał wszystkich bagatelizujący koronawirusa, że infekcja COVID-19 nie jest zwykłym przeziębieniem.

 

"Mam dość silne objawy, gorączkuję, mam ostry kaszel i czuję mocne osłabienie organizmu" - relacjonował poseł.

 

ZOBACZ: Jaki jest stan zdrowia premiera? Rzecznik rządu odpowiada

 

Polityk poinformował, że już dwa tygodnie temu, kiedy poczuł się gorzej, profilaktycznie odwołał wszystkie spotkania i odizolował się od otoczenia, aby zminimalizować zagrożenie dla innych. W miniony wtorek test potwierdził, że jest zakażony.

 

"Apeluję do was! Bądźcie ostrożni i odpowiedzialni, bo nikomu nie życzę takiego zwykłego przeziębienia. Bądźcie zdrowi!" – napisał we wtorek na Facebooku pochodzący z Piekar Śląskich poseł PiS. Po swoim wpisie polityk otrzymał ponad tysiąc życzeń szybkiego powrotu do zdrowia i wyrazów wsparcia.

 

 

"Dziękuję z całego serca za niemal tysiąc życzeń powrotu do zdrowia, które otrzymałem w ciągu jednego dnia z kraju i zagranicy. Jesteście wspaniali! To co bardzo podniosło mnie na duchu, to fakt, że w obliczu choroby, niezależnie od różnic politycznych, potrafimy dobrze sobie życzyć. Potrafimy być solidarni i znaleźć wspólny język. Czuję się bardzo osłabiony, więc nie jestem w stanie odpowiedzieć bezpośrednio na wszystkie życzenia, ale dziękuję wam tysiąc razy" - napisał poseł Polaczek na Facebooku.

 

dk/hlk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie