Chciał się zwolnić z lekcji, ale zawiodła ortografia. 16-latek zatrzymany przez policję

Polska
Chciał się zwolnić z lekcji, ale zawiodła ortografia. 16-latek zatrzymany przez policję
Śląska Policja
Uczeń odpowie przed sądem rodzinnym

Rażące błędy ortograficzne zdradziły 16-letniego ucznia z Mysłowic, który - chcąc się zwolnić z dwóch lekcji - włamał się do dziennika elektronicznego. Nastolatek odpowie za to przed sądem rodzinnym.

16-latka zatrzymali w środę policjanci, zajmujący się sprawami nieletnich z mysłowickiej komendy – podał w czwartek zespół prasowy śląskiej policji.

 

"Mundurowi ustalili, że uczeń, wykorzystując nielegalnie zdobyte dane, zalogował się do systemu i napisał sobie zwolnienie z dwóch lekcji. Plan wcześniejszego powrotu ze szkoły skończył się jednak fiaskiem, ponieważ nastolatek popełnił rażące błędy ortograficzne, czym wzbudził podejrzenia nauczyciela" – opisywali policjanci.

 

ZOBACZ: Zmienił cenę i oszukał sklep na 2 złote. Nastolatkowi grozi 8 lat więzienia

 

Opiekun nastolatka zaprzeczył, że chciał go zwolnić z lekcji. Uczeń odpowie przed sądem rodzinnym. Jak podaje policja, to kolejne naruszenie przez niego prawa, dlatego teraz może trafić do ośrodka wychowawczego lub zakładu poprawczego.

 

Policjanci przypominają, że przełamanie zabezpieczenia elektronicznego to przestępstwo, za które może grozić kara do dwóch lat więzienia.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie