Zmienił cenę i oszukał sklep na 2 złote. Nastolatkowi grozi 8 lat więzienia

Polska
Zmienił cenę i oszukał sklep na 2 złote. Nastolatkowi grozi 8 lat więzienia
Pixabay/Krooxy
19-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem

19-latek płacąc za zakupy w supermarkecie podmienił cenę jednego z produktów. Oszukał w ten sposób sklep na 2 złote. Chociaż kwota była niewielka, nastolatkowi grożą poważne konsekwencje. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. 19-latek, który wybrał się do jednego z supermarketów w Olsztynie, podczas płacenia za pieczywo na kasie samoobsługowej, świadomie zaniżył wartość produktów.  

 

ZOBACZ: Radom. Brutalne pobicie ekspedientki w "Żabce"

 

Działając w ten sposób, nastolatek oszukał sklep na kwotę ponad dwóch złotych. Młody mężczyzna po przekroczeniu linii kas został zatrzymany przez ochroniarza, na miejsce została wezwana policja. 

 

Od 6 miesięcy do 8 lat więzienia

 

Młody mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. "W tym przypadku nie wartość mienia, a charakter czynu stanowi o karze" - poinformowała policja. Za oszustwo, którego się dopuścił, grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 

 

ZOBACZ: Ekspedientka nie obsłużyła klientki bez maseczki. Wygrała w sądzie

 

Chodzi o artykuł 286 Kodeksu Karnego, który mówi, że "kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".

dk/sgo/ polsatnews.pl, tko.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie