Zerwane kable energetyczne spadły na oborę. Zginęło 35 krów

Polska
Zerwane kable energetyczne spadły na oborę. Zginęło 35 krów
commons.wikimedia/Gavigan/CC BY-SA 3.0
Zginęło 35 zwierząt

Około 35 krów zginęło w środę wskutek porażenia prądem po zerwaniu linii energetycznej w czasie wichury w Sucharzewie w gminie Dąbrowa (Kujawsko-pomorskie) - poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Mogilnie mł. bryg. Patryk Kaczmarek.

Do porażenia krów doszło w efekcie całego ciągu zdarzeń. Silny wiatr przewrócił drzewo, które obaliło się na słup energetyczny i zerwana została linia. Kable energetyczne spadły na oborę, w której znajdowały się zwierzęta.

 

ZOBACZ: Burze i podtopienia w całej Polsce. Stan alarmowy na rzekach przekroczony

 

W powiecie mogileńskim od wtorkowego wieczora straż otrzymała ponad 40 zgłoszeń o szkodach wyrządzonych przez wichurę. Silny wiatr wyrządził szkody w całym województwie kujawsko-pomorskim.

Tramwaje nie kursują

"W Toruniu na osiedlu Rubinkowo przewracające się wskutek wichury drzewo zerwało trakcję linii tramwajowej. W związku z tym pomiędzy al. Solidarności i pętlą Olimpijską nie kursują tramwaje linii nr 1; wprowadzono zastępczą komunikację autobusową" - poinformowała rzeczniczka MZK Sylwia Derengowska.

 

Według informacji rzecznika Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu Arkadiusza Piętaka, od wtorku wieczorem do środowego przedpołudnia strażacy w regionie otrzymali 640 zgłoszeń o szkodach wyrządzonych przez wiatr. Wezwania dotyczyły przede wszystkim powalonych drzew i połamanych konarów.

 

Najwięcej zgłoszeń wpłynęło do komend PSP w Bydgoszczy, Toruniu i Inowrocławiu.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie