Kiedy zaprzysiężenie Czarnka? Rzecznik rządu odpowiada

Polska
Kiedy zaprzysiężenie Czarnka? Rzecznik rządu odpowiada
Polsat News
Czarnek nie został zaprzysiężony wraz z pozostałymi ministrami ze względu na zakażenie koronawirusem

Realny termin na zaprzysiężenie Przemysława Czarnka na stanowisko szefa resortu edukacji i nauki, to przyszły tydzień, w tym tygodniu to będzie raczej niemożliwe - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Czarnek nie został zaprzysiężony wraz z pozostałymi ministrami ze względu na zakażenie koronawirusem.

W ubiegły wtorek prezydent Andrzej Duda dokonał zmian w składzie Rady Ministrów. Pierwotnie uroczystość zaprzysiężenia nowych ministrów miała się odbyć w poniedziałek, jednak tego dnia rano Przemysław Czarnek - który miał zostać powołany na stanowisko ministra edukacji i nauki, poinformował, że ma dodatni wynik testu na obecność koronawirusa. W tej sytuacji premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Dudy o zmianę terminu dokonania zmian w rządzie.

 

ZOBACZ: Przemysław Czarnek zakażony koronawirusem

 

Pytany w TVP1, kiedy dojdzie do zaprzysiężenia Czarnka, rzecznik rządu odparł, że przede wszystkim należy poczekać na zakończenie jego choroby. - Myślę, że realny termin, to jest przyszły tydzień, w tym tygodniu to będzie raczej niemożliwe - powiedział.

 

Na uwagę, że z niektórych informacji wynikało, że może dojść do tego w tę środę, Müller odparł, że nie wydaje mu się, żeby to było możliwe.

 

- Pewnie też ze względu na kalendarz pana prezydenta - chyba jest jeszcze na Ukrainie - w związku z tym obstawiam, że to będzie raczej przyszły tydzień. Tym bardziej, że teraz jeszcze w czwartek, piątek jest posiedzenie Rady Europejskiej w Brukseli - dodał Müller.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie