Jarosław Zieliński złożył życzenia na Dzień Nauczyciela. Opublikował je o dzień za wcześnie

Polska
Jarosław Zieliński złożył życzenia na Dzień Nauczyciela. Opublikował je o dzień za wcześnie
Zdj. archiwalne, fot. Polsat News
Jarosław Zieliński wytłumaczył, dlaczego życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożył we wtorek, a nie w środę, gdy ono przypada

"W Dniu Edukacji Narodowej dziękuję wszystkim Nauczycielom za misję przewodników młodych ludzi w drodze ku dojrzałości" - napisał we wtorek na Twitterze były wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński. Internauci skomentowali, że życzenia złożył o dzień za wcześnie, ponieważ Dzień Nauczyciela obchodzimy w środę. Polityk zdradził polsatnews.pl, że data publikacji wpisu była nieprzypadkowa.

Jarosław Zieliński jest posłem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości od 2003 roku. Dodatkowo, w latach 2006-2007 oraz 2015-2019 był wiceministrem spraw wewnętrznych. Wcześniej, bo na początku pierwszych rządów PiS, był wiceministrem edukacji narodowej (2005-2006).

 

Zieliński złożył życzenia dzień przed świętem

 

We wtorek na Twitterze Zieliński złożył nauczycielom życzenia "w Dniu Edukacji Narodowej". We wpisie podziękował im wszystkim "za misję przewodników młodych ludzi w drodze ku dojrzałości".

 

ZOBACZ: "Protest uczniowski". Boją się zakażenia w szkole

 

"Życzę dalszego entuzjazmu edukacyjnego i wielu sukcesów. Niech największą nagrodą będzie wyrastanie Waszych uczniów na mądrych, dobrych ludzi i prawych Polaków" - napisał.

 

Wpis oraz odpowiedzi, które zniknęły z konta Jarosława ZielińskiegoTwitter/Jarosław Zieliński
Wpis Jarosława Zielińskiego oraz niektóre odpowiedzi internautów

 

 

W komentarzach pod tweetem internauci zwrócili uwagę, że Dzień Edukacji Narodowej przypada w środę 14 października, a nie dzień wcześniej, we wtorek. 

 

"Wpis celowo opublikowałem z wyprzedzeniem"

 

Polsatnews.pl zapytał Jarosława Zielińskiego, czy wpis opublikował za wcześnie przez przypadek, czy data publikacji była celowa. 

 

- Szkoły obchodzą Dzień Edukacji Narodowej i organizują akademie we wtorek, m.in. z uwagi na koronawirusa. Wpis celowo opublikowałem z wyprzedzeniem - odpowiedział były wiceminister edukacji.

 

ZOBACZ: ZNP pisze do premiera. Domaga się bezpiecznych warunków nauki i pracy w szkołach

 

Chwilę później Zieliński usunął wpis i napisał kolejne tweety. Pierwszy jest taki sam, jak ten, który zniknął z Twittera, a następny do "komentujących", w którym zapewnił, iż wie, kiedy jest Dzień Edukacji Narodowej.

 

 

"Wiele szkół obchodzi jednak to Święto już dzisiaj. Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za czujność" - dodał.

 

 

wka/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie