Wielkopolska: zadzwoniła po policjantów, by włączyli jej telewizor

Polska
Wielkopolska: zadzwoniła po policjantów, by włączyli jej telewizor
Zdj. ilustracyjne, fot. Gadini
Kobieta z Wielkopolski wezwała policję, bo nie mogła poradzić sobie z włączeniem telewizora

Mieszkanka Kopanicy (woj. wielkopolskie) dzwoniąc pod numer alarmowy zgłosiła kradzież telewizora, w rozmowie z dyspozytorem płakała i wspominała o problemach z sercem. Jak się okazało, kobieta była pijana i zażądała od policjantów uruchomienia telewizora, bo sama nie potrafiła tego zrobić.

Dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji kilka dni temu odebrał zgłoszenie, że na terenie Kopanicy doszło do kradzieży telewizora, a pokrzywdzoną jest mieszkanka tej miejscowości.

 

- Wyraźnie roztrzęsiona kobieta, płacząc przekazała dyspozytorowi informację, że ktoś zabrał jej telewizor oraz że ma problemy kardiologiczne - mówił asp. sztab. Wojciech Adamczyk z KPP w Wolsztynie.

 

ZOBACZ: Cała wioska traciła dostęp do internetu. Powód odkryto po 18 miesiącach

 

Dodał, że do skierowania na miejsce policjantów i udzielenia pomocy brakowało dokładnego adresu zgłaszającej, ale tego, ku zaskoczeniu dyspozytora, nie chciała przekazać. Jednak mundurowym udało się ustalić, gdzie mieszka kobieta. 

 

"Zażądała uruchomienia telewizora"

 

Jak tłumaczył Adamczyk, po wejściu do domu policjanci z posterunku w Siedlcu zauważyli leżący na stoliku ekranem w dół i odłączony od zasilania telewizor, który miał paść łupem złodzieja.

 

ZOBACZ: Wyrzucił przez okno telewizor i podpalił hotelowy pokój. Straty na 100 tys. zł

 

- Zachowanie kobiety wyraźnie wskazywało na to, że jest pod wpływem alkoholu. W rozmowie z policjantami zażądała uruchomienia telewizora, czego sama nie potrafiła zrobić. Okazało się, że kradzież urządzenia, jak również kłopoty kardiologiczne były fikcją – powiedział.

 

Za bezpodstawne wezwanie policjantów kobiecie grozi grzywna.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie