Cała wioska traciła dostęp do internetu. Powód odkryto po 18 miesiącach

Świat
Cała wioska traciła dostęp do internetu. Powód odkryto po 18 miesiącach
Pixabay/zdj. ilustracyjne
Starty telewizor utrudniał mieszkańcom wioski korzystanie z internetu

Internet zanikał w całej wsi punktualnie o 7 rano. Inżynierowie odkryli, że "winowajcą" tego zjawiska jest stary telewizor. Sprzęt zakłócał łączność utrudniając mieszkańcom korzystanie z sieci - podaje serwis BBC.

Właściciel starego odbiornika - gospodarz z Aberhosan w środkowej Walii - nie był świadomy problemu, który sprawiał należący do niego telewizor. Sprawa zakłóceń sieci szerokopasmowej została wyjaśniona przez specjalistów po tym, jak wymiana kabli nie przyniosła oczekiwanych efektów.

 

Usterka została zlokalizowana dzięki urządzeniu monitorującemu. By pomóc mieszkańcom w rozwiązaniu kłopotliwego zjawiska, inżynierowie użyli analizatora.

 

ZOBACZ: Wyszedł przez okno z telewizorem na plecach. Resztę "fantów" ukrył w torbie podróżnej

Telewizor zakłócał pracę sieci w całej wiosce 

"Okazało się, że każdego ranka o 7 lokator włączał swój stary telewizor, co z kolei wyłączało dostęp szerokopasmowy dla całej wioski" - mówi inżynier Michale Jones. Właściciel sprzętu obiecał, że już nigdy więcej nie będzie używał "kłopotliwego odbiornika". Mężczyzna był zawstydzony całą sytuacją.

 

Jego telewizor emitował zakłócenie elektryczne, a to natomiast wpływało na sygnał internetu. Jones zaznaczył, że od momentu, kiedy sprawa usterki została rozwiązana, problem z siecią już nie powrócił.

 

ZOBACZ: Elon Musk zbuduje kosmiczny internet Starlink za darmo i jeszcze na tym zarobi

 

W przypadku problemów związanych z połączeniem szerokopasmowym warto sprawdzić inne sprzęty. Suzanne Rutherford, główny inżynier Openreach w Walii, radzi, by upewnić się, że nasze "urządzenia elektryczne posiadają odpowiednie certyfikaty i spełniają aktualne brytyjskie standardy". Dodatkowo przypomina, że w momencie usterki należy w pierwszej kolejności zgłosić ją dostawcy usługi. 

ms/msl/ bbc.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie