Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber ma koronawirusa

Polska
Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber ma koronawirusa
Wikimedia Commons/Adrian Grycuk
Marszałek przechodzi zakażenie bezobjawowo

Łódzki marszałek województwa Grzegorz Schreiber jest zakażony SARS-CoV-2. Odebrał pozytywny wynik testu – poinformowała jego rzeczniczka Magdalena Kamińska, dodając, że czuje się on dobrze, a zakażenie przechodzi bezobjawowo. Na kwarantannie przebywa wojewoda łódzki, który niedawno spotkał się ze Schreiberem.

Marszałek województwa Grzegorz Schreiber ma koronawirusa. Odebrał pozytywny wynik tekstu na obecność SARS-CoV-2 – poinformowały służby prasowe urzędu marszałkowskiego.

 

Jego rzeczniczka prasowa Magdalena Kamińska dodała, że reakcja szefa samorządowej administracji województwa była natychmiastowa.

 

ZOBACZ: Europejczycy zmęczeni pandemią koronawirusa, WHO ostrzega przed fatalnymi skutkami

 

- Po tym, jak dowiedział się, że miał kontakt z osobą, która mogła być zarażona, odwołał wszystkie spotkania i aktywności – poinformowała.

 

Część urzędu marszałkowskiego pracuje zdalnie

 

Stan marszałka Schreibera jest dobry. - Przebywa w izolacji, chorobę przechodzi bezobjawowo i czuje się dobrze – zapewniła Kamińska.

 

Sekretarz województwa podjął decyzję o profilaktycznym skierowaniu części pracowników do pracy zdalnej.

 

Ponieważ z Grzegorzem Schreiberem miał kontakt z wojewodą łódzkim Tobiaszem Bocheńskim, ten drugi urzędnik trafił na kwarantannę.

 

- Urząd Wojewódzki pracuje normalnie, a wojewoda wykonuje swoje obowiązki zdalnie – mówiła jego rzeczniczka Dagmara Zalewska.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie