Zamiast kluczyka w stacyjkę wbił śrubokręt. 20-latek zatrzymany ws. kradzieży auta za 220 tys. zł

Polska
Zamiast kluczyka w stacyjkę wbił śrubokręt. 20-latek zatrzymany ws. kradzieży auta za 220 tys. zł
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
Kamper za 220 tys. zł wróci do właściciela

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Zielonej Góry odzyskali skradzionego w Niemczech kampera marki Citroen Jumper wartego 220 tys. zł. Autem kierował 20-letni Lubuszanin, którego zatrzymano do wyjaśnienia sprawy – poinformowała we wtorek rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału SG Joanna Konieczniak.

Do zatrzymania 20-latka doszło w poniedziałek (5 października) po kontroli drogowej w pobliżu Zielonej Góry. Kierowca kampera nie miał żadnych dokumentów od pojazdu na niemieckich numerach rejestracyjnych. Do tego w stacyjkę zamiast kluczyka był wbity śrubokręt.

 

ZOBACZ: Wakacje w cieniu koronawirusa. Boom na przyczepy kempingowe i kampery

Funkcjonariusze nawiązali kontakt z właścicielem 

Pierwsze sprawdzenie w bazach danych nie potwierdziło, że samochód został skradziony. Funkcjonariusze SG postanowili jednak nawiązać kontakt z niemieckim właścicielem pojazdu za pośrednictwem Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych Policyjnych i Celnych w Świecku.

 

ZOBACZ: Przewoził skradzione kampery... w naczepie ciężarówki

 

- Właściciel kampera potwierdził kradzież i od razu zgłosił ją niemieckiej policji. Dodał, że auto skradziono spod jego domu w Berlinie kilka godzin wcześniej. Po przeprowadzeniu niezbędnych oględzin kamper wróci do właściciela - powiedziała rzeczniczka. Dodała, że dochodzenie w sprawie kradzieży auta będą prowadzić policjanci z Zielonej Góry.

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie