Złodziej zaatakował policjanta. Uderzył go szklaną butelką w głowę

Polska
Złodziej zaatakował policjanta. Uderzył go szklaną butelką w głowę
Lubuska Policja
Do zajścia doszło w piątek (25 września) w Świebodzinie

Na trzy miesiące trafił do aresztu 38-latek, który podczas interwencji uderzył szklaną butelką w tył głowy policjanta. Całe zdarzenie zaczęło się od zgłoszenia kradzieży sklepowej w jednym z marketów w Świebodzinie (Lubuskie) - poinformował w poniedziałek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

- 38-letni mieszkaniec Częstochowy usłyszał zarzut użycia przemocy w celu zmuszenia funkcjonariusza do zaniechania czynności służbowej, za co grozi do trzech lat więzienia. Dodatkowo odpowie za uderzenie policjanta. Tutaj zagrożenie karą to do dwóch lat pozbawienia wolności - powiedział Maludy.

 

Dodał, że mężczyzna działał w warunkach recydywy, a to oznacza, że maksymalny wymiar grożącej mu kary będzie o połowę wyższy, czyli w tym przypadku jest mowa o 4,5 roku pozbawienia wolności. W niedzielę na wiosek prokuratora podejrzany został tymczasowo aresztowany.

Mundurowi otrzymali zgłoszenie ws. kradzieży 

Do zajścia doszło w piątek (25 września) w Świebodzinie. Policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży w jednym z tamtejszych sklepów. Na miejsce udał się dzielnicowy. Tam ukarał mandatem zatrzymanego przez ochronę sprawcę drobnej kradzieży, a ochroniarz wskazał mu również na monitoringu drugiego mężczyznę, który zabrał z półki butelkę piwa i wyszedł.

 

ZOBACZ: Zastrzelił policjanta, który mierzył mu temperaturę. Był w kajdankach

 

Po obejrzeniu nagrania policjant postanowił objechać okolice sklepu, aby odnaleźć złodzieja. Zauważył go przy jednym z bloków i podjął interwencję. Mężczyzna szedł pijąc piwo i nie reagował na polecenia policjanta. Kiedy ten usiłował go zatrzymać, zaczął uderzać go rękoma, szarpać za mundur, a następnie zadał cios w tył głowy szklaną butelką. Funkcjonariusz upadł, ale mimo oszołomienia wstał i obezwładnił złodzieja.

"W policyjny zawód wpisane jest ryzyko"

Ranny policjant został przewieziony na badania do szpitala, gdzie okazało się, że po uderzeniu butelką ma dużego krwiaka na czaszce. Jak przekazał rzecznik, na szczęście niegroźnego dla jego życia i zdrowia.

 

ZOBACZ: Około 6 tysięcy napaści na policjantów. Rzecznik Komendy Głównej o agresji wobec funkcjonariuszy

 

- W policyjny zawód wpisane jest ryzyko. Samo to jednak nigdy nie będzie usprawiedliwieniem dla ataku na policjanta. W takich przypadkach nie może być żadnej tolerancji i każdy, kto się na to zdecyduje, musi być świadomy, iż poniesie surowe konsekwencje - zaznaczył Maludy.

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie