W tym kościele nie trzeba nosić maseczek. "Nikt nie może się zarazić koronawirusem"

Polska
W tym kościele nie trzeba nosić maseczek. "Nikt nie może się zarazić koronawirusem"
parafia.nowytarg.pl
Kościół św. Jana Pawła II w Nowym Targu

Proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu poinformował wiernych, że podczas mszy świętych w kościele nie muszą nosić maseczek. Według księdza w świątyni nie można zakazić się koronawirusem, ponieważ we wnętrzu zamontowano system, który niszczy wszystkie wirusy unoszące się w powietrzu.

- Proszę się nie martwić, w tym momencie nikt w naszym kościele nie może się zarazić ani grypą, ani COVID-em, ani żadną inną bakterią czy wirusem - powiedział podczas niedzielnej mszy świętej ksiądz Jan Karlak.

 

Proboszcz kościoła św. Jana Pawła II w Nowym Targu poinformował, że parafia kupiła nowoczesny system do zabijania wirusów, który został zainstalowany w świątyni.

 

"Zabezpiecza przed zakażeniami pomiędzy ludźmi"

 

Chodzi o system sanityzacji powietrza i pomieszczeń oparty o technologię fotokatalizy (promieniowanie UV-C) i utleniania tlenkiem tytanu, w wyniku którego powstaje nadtlenek wodoru oraz system do ozonowania. 

 

ZOBACZ: Zamknięte cmentarze 1 listopada? Rzecznik rządu odpowiada

 

"Zastosowane systemy skutecznie usuwają bakterie, wirusy (grypa, Covid-19), pleśnie, alergeny oraz nieprzyjemne zapachy. Neutralizują 99,9 proc. bakterii, wirusów i grzybów. System zabezpiecza przed zakażeniami pomiędzy ludźmi" - poinformowała parafia na Facebooku. Do wpisu dołączono certyfikat "Bezpieczny kościół", wydany przez firmę ALFA-WENT z Trzebini. 

 

 

Kosmiczny system dezynfekuje świątynię

 

Według proboszcza system zamontowany w kościele został opracowany przez specjalistów z amerykańskiej agencji kosmicznej NASA i jest wykorzystywany w nowych samolotach produkowanych przez koncern Boeing. 

 

ZOBACZ: Zmarło kilkuset księży. Koronawirus wśród duchownych

 

- To wszystko sprawia, że w liturgii można uczestniczyć bez maseczki - powiedział ks. Jan Karlak. Podkreślił jednak, że decyzja w tej sprawie należy do wiernych. 

 

- Jeśli ktoś chce być w maseczce, to proszę bardzo, ja mu tego nie zabronię. Natomiast tak jak mówiłem, nie można się w naszym kościele niczym zarazić - powiedział proboszcz do parafian.

dk/hlk/ polsatnews.pl, nowytarg24.tv, podhale24.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie