"Jutro stanie cała Polska". Rolniczy protest przeciwko nowemu ministrowi

Polska
"Jutro stanie cała Polska". Rolniczy protest przeciwko nowemu ministrowi
Polsat News
Rolnicy zapowiadają na środę blokadę dróg w całej Polsce

Drzwi do gmachu Ministerstwa Rolnictwa zastawione belami słomy - tak we wtorek rolnicy wyrazili swój sprzeciw wobec nominacji Grzegorza Pudy na szefa resortu. Protest miał być pierwszą lekcją "jak wygląda słoma", jutro mają pokazać szefowi resortu "gnój na ulicach" i zapowiadają na środę blokadę dróg w całej Polsce.

Protestujący nie tylko zasypali wejście do budynku Ministerstwa Rolnictwa słomą, ale wywiesili również transparent: "Puda? Nie znam!".   

 

ZOBACZ: "PiS partią zdrajców polskiej wsi". Protest w Warszawie przeciw "piątce dla zwierząt"

 

Przekazali również, że wtorkowy sprzeciw, to pierwsza lekcja "jak wygląda słoma". Zapowiedzieli, że będą udzielali kolejnych  i w środę pokażą szefowi resortu "jak wygląda gnój".

 

- Ta słoma symbolizuje zamknięte drzwi dla takich ludzi (jak Grzegorz Puda - red.) - powiedział lider AGROunii Michał Kołodziejczak. Dodał, że widać, iż Jarosław Kaczyński gra w" grę va banque".

 

Protestujący przekonywali, że nigdy wcześniej nie spotkali się z "taką butą i arogancją" ze strony rządzących. 

 

Rolnicy zapowiadają również na środę blokadę dróg w całej Polsce. 13 października rolnicy ponownie mają się zjawić w Warszawie, na placu Trzech Krzyży, gdzie będą apelować do senatorów o podjęcie "mądrych decyzji dla polskich rolników". W Senacie procedowana jest nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt.  

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie