Wyłapywali nielegalnych kierowców w Karkonoszach. Większość to Niemcy

Polska
Wyłapywali nielegalnych kierowców w Karkonoszach. Większość to Niemcy
Policja Dolnośkąska
Za nielegalny wjazd do lasu, płoszenie zwierząt i niszczenie przyrody odpowiedzą przed sądem

Czterech kierowców zatrzymali jeleniogórscy policjanci, funkcjonariusze straży Karkonoskiego Parku Narodowego oraz nadleśnictw w Kowarach i Szklarskiej Porębie podczas weekendowej akcji wymierzonej przeciwko osobom szalejącym quadami i motocyklami po lasach i górskich szlakach. Trzech z nich przyjechało w Karkonosze z Niemiec.

Motocykliści i osoby jeżdżące quadami poruszający się poza drogami wewnętrznymi, po terenie leśnym, dokonują istotnej szkody przyrodniczej.

 

Z uwagi na nieuprawniony wjazd pojazdami silnikowym na tereny chronione oraz niszczenie zasobów przyrodniczych grozi mandat karny w wysokości od 500  do 1000 .

 

ZOBACZ: Tragiczna przejażdżka quadem. Nie żyje 17-latek, drugi walczy o życie

 

W ramach tych działań w ostatni weekend mundurowi zatrzymali w kompleksie leśnym w pobliżu Osiedla Łomnickiego w Jeleniej Górze czterech kierowców motocykli crossowych. W trakcie kontroli okazało się, że trzech z nich to obywatele Niemiec, a jeden to jeleniogórzanin.

 

Zatrzymani odpowiedzą przed sądem

 

Wszyscy zatrzymani za popełnione wykroczenia, takie jak nielegalny wjazd do lasu, płoszenie zwierząt i niszczenie przyrody odpowiedzą przed sądem.

 

ZOBACZ: Grzybiarze ruszyli do lasów. Mogą też zebrać mandaty. Sprawdź za co

 

- Wspólne działania leśników i mundurowych mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody, ale też sprawić, że spacerowicze będą czuli się bezpieczniej - wyjaśniał podkom. Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji. 

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie