Bez dokumentów, bez tablic rejestracyjnych. Nielegalny rajd po Puszczy Niepołomickiej

Polska
Bez dokumentów, bez tablic rejestracyjnych. Nielegalny rajd po Puszczy Niepołomickiej
Nadleśnictwo Niempołomice/Tomasz Siciński
Kierowcy nie mieli przy sobie żadnych dokumentów, a ich pojazdy nie posiadały tablic rejestracyjnych

Motocyklowy patrol Straży Leśnej Nadleśnictwa Niepołomice zauważył miłośników nielegalnej jazdy, którzy wyjeżdżali motocyklem i quadem z lasu. Zatrzymano dwóch kierowców. Żaden nie posiadał dokumentów, a ich pojazdy nie miały tablic rejestracyjnych.

Motocyklowy patrol Straży Leśnej krakowskiego Nadleśnictwa Niepołomice zauważył przed paroma dniami, jak wieczorem z lasu wyjeżdżają motocykl crossowy oraz quad. Strażnicy zatrzymali obu kierowców.

 

Okazało się, że nie mieli oni przy sobie żadnych dokumentów, a ich pojazdy nie posiadały tablic rejestracyjnych. Podejrzewając, że pojazdy nie zostały dopuszczone do ruchu oraz nie miały obowiązkowej polisy OC na miejsce wezwano policję. 

 

ZOBACZ: Pociąg uderzył w quada. Nie żyją ojciec i jego 8-letni syn

 

Przypuszczenia leśników okazały się słuszne. Ale dodatkowo policjanci ustalili, że kierowcy nie mieli również uprawnień do prowadzenia pojazdów tego typu.  

 

Kierowcy nie mieli również uprawnień do prowadzenia pojazdów tego typuNadleśnictwo Niempołomice/Tomasz Siciński
Kierowcy nie mieli również uprawnień do prowadzenia pojazdów tego typu

 

Leśnicy podkreślają, że brak tablic rejestracyjnych jest powszechną praktyką u osób naruszających przepisy prawa o ruchu drogowym. Szczególnie dotkliwe jest to w przypadku osób poruszających się nielegalnie pojazdami mechanicznymi na terenach leśnych. Brak tablic i rozległe, trudno dostępne  tereny powodują, że do zatrzymania sprawców wykroczeń uprzykrzających wypoczynek na łonie natury potrzebne jest angażowanie dużych sił.

grz/sgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie