Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski zakażony koronawirusem

Polska
Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski zakażony koronawirusem
Polsat News
Dotychczas kilku parlamentarzystów przeszło chorobę COVID-19, większość bezobjawowo, ale niektórzy byli hospitalizowani

"Otrzymałem pozytywny test na obecność koronawirusa. Czuję się dobrze. Przebywam w kwarantannie. Uważajcie na siebie i nie lekceważcie zagrożenia" - przekazał wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z PSL. Dotychczas o zakażeniu koronawirusem informowało już kilku polskich parlamentarzystów.

Przekazując informację o swoim zakażeniu polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego zapewniał, że czuje się dobrze.

 

ZOBACZ: Koronawirus. Najnowsze informacje z Polski i świata [RELACJA]

 

Skierował też podziękowania do pracowników służby zdrowia: "Pracownikom służby zdrowia i inspekcji sanitarnej bardzo dziękuję za ich pracę, często na granicy ludzkiej wytrzymałości" - napisał Zgorzelski na Twitterze.

 

 

Piotr Zgorzelski w ubiegłym tygodniu był gościem programu "Graffiti", w którym zapowiedział, że jeśli senatorowie PO nie poprą poprawek PSL do ustawy o ochronie zwierząt, to "udział PSL w większości senackiej będzie zakończona".
 

W niedzielę w programie "Śniadanie w Polsat News" wziął udział w dyskusji o oświacie po nominacji Przemysława Czarnka (PiS) na ministra edukacji i nauki. 

 

Zakażeni parlamentarzyści

 

W połowie września o swoim zakażeniu poinformował poseł PiS, szef sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus. Przyznał, że początki COVID-19 w jego przypadku były ciężkie. 

 

ZOBACZ: Najnowsze informacje o stanie zdrowia prezydenta USA

 

Wcześniej o przejściu COVID-19 informowali m.in. wiceprezes PSL Dariusz Klimczak, poseł Koalicji Polskiej-PSL Andrzej Grzyb, senator Jan Filip Libicki i senator Ryszard Bober z Koalicji Polskiej-PSL oraz senator Artur Dunin z KO.

 

W marcu, na początku pandemii, zakaził się SARS-CoV-2 poseł Edward Siarka (PiS). Przez krótki czas przebywał z tego powodu w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. 

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie