Potrzebował pieniędzy. Porwał nastolatka z ulicy [ZDJĘCIA]

Polska
Porywacz został ujęty dzięki blokadom dróg. Drogówka z Kluczborka odcięła mu drogę ucieczki.

25-letni mężczyzna, który według ustaleń śledczych potrzebował gotówki, wytypował przypadkowego ucznia szkoły podstawowej idącego ulicą w Wieluniu (woj. łódzkie) i porwał go. Następnie zażądał okupu od rodziców. Poinformowana o zdarzeniu policja zatrzymała porywacza po kilku godzinach intensywnej akcji poszukiwawczej, w której brały udział m.in. śmigłowce.

Do porwania dziecka doszło w miniony piątek około południa. Na jednej z ulic w Wieluniu (woj. łódzkie) mężczyzna uprowadził dziecko. Krótko po tym zdarzeniu do rodziców uprowadzonego nastolatka zadzwonił porywacz z żądaniem okupu. Z wcześniejszych informacji wynika, że mężczyzna za uwolnienie porwanego chłopca zażądał 150 tys. zł.

 

Wciągnął nastolatka do samochodu

 

Informacja o uprowadzeniu dziecka dotarła do policjantów z Wielunia. Do udziału w rozwiązaniu spraw skierowani zostali funkcjonariusze z Komend Wojewódzkich w Łodzi i Opolu. Dołączyli także śledczy z Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Łodzi oraz grupy "łowców cieni" CBŚP.

 

ZOBACZ: Wieluń. Porwanie dziecka. Obława policji w kilku powiatach

 

Policja i Prokuratura Okręgowa w Sieradzu ustaliły, że podejrzany postanowił szybko zdobyć pieniądze, porywając dziecko dla okupu. W tym celu wytypował idącego ulicą Wielunia chłopca, a następnie wciągnął go do samochodu. Potem zadzwonił do rodziców dziecka i zażądał pieniędzy. Zanim podjął okup, uwolnił dziecko, któremu nic się nie stało. W piątek poinformowała o tym Prokuratura Okręgowa w Sieradzu.

 

- Dziecko bezpiecznie wróciło do domu - powiedziała Polsat News nadkomisarz Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji. Gdy uczeń był bezpieczny, policja rozpoczęła pościg za porywaczem.

 

WIDEO - Rzeczniczka CBŚP o szczegółach akcji policji

  

Obława policji w kilku powiatach

 

W akcję włączono śmigłowce policyjne, których załogi przeszukiwały teren z powietrza. Zorganizowano posterunki blokadowo-pościgowe w trzech województwach. W obławie brali udział policjanci z Łodzi, Opola, Wrocławia i CBŚP. W piątek przed godziną 18:00 policjanci z CBŚP zatrzymali w powiecie kluczborskim 25-letniego mężczyznę. Drogę ucieczki odcięli mu policjanci ruchu drogowego z Kluczborka.

 

Podczas przeszukania przy zatrzymanym śledczy znaleźli narkotyki, kominiarkę, nóż i atrapę broni. Mężczyzna po zatrzymaniu był przesłuchiwany przez całą noc i sobotę, aby ustalić wszystkie okoliczności porwania i dowiedzieć się, kto brał w nim udział.

 

ZOBACZ: Porwał swoją partnerkę w Holandii. Polkę uwolnili antyterroryści

 

Ostatecznie 25-latek usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Sieradzu zarzut porwania dziecka w celu uzyskania okupu, a następnie został tymczasowo aresztowany przez sąd na trzy miesiące.

 

Za bezprawne pozbawienie wolności grozić może kara 15 lat więzienia. Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sieradzu.

 

WIDEO - Potrzebował pieniędzy. Dziecko porwał z ulicy w Wieluniu 

  

 

 

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie