Mandaty za brak maseczki. Policja podała dane

Polska
Mandaty za brak maseczki. Policja podała dane
PAP/Adam Warżawa
Policjanci od początku pandemii ukarali 19 tys. osób mandatem w związku z nieprzestrzeganiem obowiązku zasłaniania nosa i ust.

Policjanci od początku pandemii ukarali 19 tys. osób mandatem w związku z nieprzestrzeganiem obowiązku zasłaniania nosa i ust. - 161 tys. osób zostało pouczonych, a w 7300 przypadkach skierowaliśmy wniosek do sądu - poinformował w niedzielę sierż. szt. Mariusz Kurczyk z Komendy Głównej Policji.

Jak podał Kurczyk, w sumie "od początku epidemii funkcjonariusze wykonali ponad 3,6 mln działań w związku ze zwalczaniem koronawirusa". Ostatniej doby na kwarantannie przebywało 838 policjantów 

 

ZOBACZ: Powiat tatrzański w czerwonej strefie. Czy turyści w górach muszą nosić maseczki?

 

Powiedział też, że policjanci od początku pandemii ukarali 19 tys. osób mandatem w związku z nieprzestrzeganiem obowiązku zasłaniania nosa i ust. - 161 tys. osób zostało pouczonych, a w 7300 przypadkach skierowaliśmy wniosek do sądu - poinformował.

 

Zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi Inspektor Sanitarny może wymierzyć karę w wysokości od 5 tys. zł do 30 tys. zł za niezakrywanie nosa i ust w miejscach, gdzie to obowiązkowe.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie