KO rozpoczyna kontrole poselskie w ministerstwach

Polska
KO rozpoczyna kontrole poselskie w ministerstwach
PAP/Mateusz Marek
Tomczyk dodał, że posłowie KO czekają także na sygnały od obywateli; zapewnił, że żadnego nie zlekceważą

Posłowie Koalicji Obywatelskiej rozpoczynają system kontroli poselskich, który ma doprowadzić do tego, żeby poznać prawdę o działalności poszczególnych ministerstw - zapowiedział w piątek szef klubu KO Cezary Tomczyk.

- Dzisiaj rozpoczynamy największy w ciągu ostatnich 5 lat system kontroli poselskich, który ma doprowadzić do tego, żeby państwo poznali prawdę o działalności poszczególnych resortów - oświadczył Tomczyk podczas konfederacji prasowej w Sejmie, w której uczestniczyli parlamentarzyści KO.

 

- Wiemy, że są tak naprawdę dwa spoiwa, które łączą ten rząd. To wcale nie jest program, to wcale nie jest jakaś idea, która łączy tych ludzi - podkreślił Tomczyk.

 

ZOBACZ: Kontrola poselska w resorcie zdrowia po rezygnacji wiceministra

 

- To z jednej strony jest próba zachowania bezkarności wobec tych wszystkich afer, które się dzieją, a drugie spoiwo, to są niestety spółki Skarbu Państwa, a raczej posady w spółkach Skarbu Państwa i to, żeby kuzyni, mamy, żony, i wszystkie osoby, które związane są z partiami politycznymi Zjednoczonej Prawicy mogły w tych spółkach Skarbu Państwa pracować - oświadczył.

 

Tomczyk dodał, że posłowie KO czekają także na sygnały od obywateli; zapewnił, że żadnego nie zlekceważą. - Dzisiaj ruszamy z systemem kontroli parlamentarnych, następne kontrole w przyszłym tygodniu. Do pracy - powiedział.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie