Ruch Trzaskowskiego. Wiemy, kiedy inauguracja

Polska
Ruch Trzaskowskiego. Wiemy, kiedy inauguracja
PAP/Piotr Nowak
Rafał Trzaskowski zapowiedział inaugurację swojego ruchu

- Idziemy do przodu, 17 października nastąpi inauguracja, przedstawimy dokładny plan i scenariusz - poinformował w środę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, zapowiadając inaugurację swego ruchu. Jak dodał planowane jest, aby do ruchu można było zapisywać się już wcześniej.

- Ja mówiłem jasno, że (inauguracja) będzie w październiku, mówiłem jasno, że najpierw trzeba się uporać z tymi problemami, które mamy, przede wszystkim problemami budżetowymi, mówiłem jasno, że czekam, aż te najważniejsze decyzje zostaną w Platformie Obywatelskiej podjęte (...) przez cały czas pracujemy przygotowując przeróżne inicjatywy, które będą solą ruchu - powiedział Trzaskowski w TVN24.

 

ZOBACZ: Hołownia: moment na ruch Trzaskowskiego już minął

 

Jak przekazał, inauguracja ruchu nastąpi 17 października. - Natomiast zrobimy absolutnie wszystko, aby do ruchu móc się zapisywać już wcześniej, dlatego że rzeczywiście jest olbrzymia energia ludzi, trzeba ją skanalizować - zaznaczył Trzaskowski.

 

"Będziemy organizować wolontariuszy"

 

Zapowiedział, że 17 października "opowiemy dokładnie o tych wszystkich działaniach, które będziemy podejmować". - Chcemy zaprosić wszystkich, którzy chcą działać, żeby zbierać podpisy pod ustawami, żeby organizować wolne media, (...) odkłamywać kłamstwa PiS, który cały czas zalewa nas propagandą, będziemy organizować wolontariuszy, żeby jeszcze bardziej skutecznie trafiać w te miejsce, gdzie opozycja jest słabsza - zaznaczył.

 

- Otwarta będzie współpraca przy bardzo konkretnych projektach, czy to projektach, które mają wzmocnić nasze szanse na równą edukację, czy to projektach, które mają jasno odpowiedzieć na to, w jaki sposób radzić sobie z reformą służby zdrowia, czy projektach potrzebnych w kontekście tego, co się dzieje za naszą wschodnią granicą i pomocy Białorusinom - zapowiedział Trzaskowski.

 

ZOBACZ: Ruch Trzaskowskiego. Inauguracja prawdopodobnie w połowie października

 

Dodał, że "każda inauguracja ma to do siebie, że wtedy przedstawia się credo, dokładne plany, przedstawia się przede wszystkim scenariusz i kalendarz, żeby wszystkie te działania podjąć i jasno zorganizować". "Zapewniam, że dzisiaj po tych decyzjach w Platformie Obywatelskiej idziemy do przodu i dokładnie tak samo będzie w ruchu" - powiedział.

 

"Jesteśmy gotowi"

 

- Jesteśmy gotowi, przez cały czas równolegle tworzymy ruch z innymi samorządowcami i ludźmi dobrej woli i startujemy już na dniach - podkreślił.

 

Trzaskowski start swojego ruchu obywatelskiego Nowa Solidarność zapowiadał na 5 września. Awaria kolektora ściekowego w warszawskiej oczyszczalni "Czajka" spowodowała jednak, że przełożył to na inny termin.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie