Trzaskowski: inauguracja ruchu opóźniona

Polska
Trzaskowski: inauguracja ruchu opóźniona
Polsat News
Tworzenie ruchu obywatelskiego Trzaskowski zapowiedział podczas wiecu w Gdyni 17 lipca

Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski zapowiedział, że na pewno inauguracja ruchu obywatelskiego - o roboczej nazwie "Nowa Solidarność" - zostanie opóźniona. Podkreślił, że w tej chwili zajmuje się awarią w oczyszczalni "Czajka" i na tym będzie się skupiał do momentu zatamowania wypływu ścieków do Wisły.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej dotyczącej awarii układu przesyłowego oczyszczalni "Czajka" prezydent Warszawy został zapytany, czy inauguracja jego ruchu, która planowana była na 5 września, jest zagrożona.

 

- Jeżeli chodzi o ruch, to ja w tej chwili się zajmuję tą awarią i do momentu, kiedy nie zostanie zatamowany wypływ ścieków do Wisły tym się będę zajmował. W związku z tym na pewno ogłoszenie ruchu zostanie opóźnione - powiedział Trzaskowski.

 

Nowy ruch

 

Tworzenie ruchu obywatelskiego Trzaskowski zapowiedział podczas wiecu w Gdyni 17 lipca, który odbył się po II turze wyborów prezydenckich. Wtedy też po raz pierwszy padła nazwa "Nowa Solidarność". W sierpniu Trzaskowski zapowiadał, że szczegóły przedstawi 5 września.

 

ZOBACZ: Trzaskowski zwrócił się do rządu o pomoc ws. "Czajki". Jest odpowiedź premiera

 

W licznych wypowiedziach medialnych prezydent Warszawy i kandydat KO w tegorocznych wyborach prezydenckich, przekonywał, że jego ruch - pod roboczą nazwą "Nowa Solidarność" - nie ma być konkurencją dla Platformy Obywatelskiej, ale wykorzystywać ma potencjał tych ludzi, którzy wsparli go w kampanii prezydenckiej, a którzy nie chcą zapisywać się do partii. Ma się opierać na samorządowcach i organizacjach pozarządowych i zajmować m.in. zbieraniem podpisów pod obywatelskimi projektami ustaw.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie