Nowe wzory dokumentów w NFZ. Będą obowiązywać od czwartku

Polska
Nowe wzory dokumentów w NFZ. Będą obowiązywać od czwartku
Polsat News
Zmienią się wzory niektórych dokumentów wydawanych przez NFZ

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia opublikował nowe wzory wniosków a także umów dotyczących ubezpieczenia zdrowotnego. W zarządzeniu szefa NFZ jest mowa również o trybie i zasadach rozkładania tego ubezpieczenia na miesięczne raty, a także o trybie zwalniania z opłat. Dokument wchodzi w życie od czwartku, 1 października.

W zarządzeniu prezesa NFZ określono wzory wniosków o objęcie dobrowolnym ubezpieczeniem zdrowotnym i o objęcie wolontariusza (działającego np. w fundacji lub stowarzyszeniu) dobrowolnym ubezpieczeniem zdrowotnym.

 

Dołączono do tego wzory umów dotyczące tych samych kwestii.

 

ZOBACZ: Nowe obostrzenia. Minister zdrowia o szczegółach

 

Rozporządzenie określa również, jak powinien wyglądać wniosek o odstąpienie od pobrania opłaty lub rozłożenie jej na raty oraz instrukcję w sprawie trybu i zasad rozkładania na raty miesięczne lub zwalniania z opłaty przy zawieraniu umów dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego.

 

Zmiany wywołała epidemia koronawirusa

 

Co ważne, umowy starego wzoru dotyczące dobrowolnego ubezpieczenia, a także ws. objęcia nim wolontariusza, które zostaną zawarte maksymalnie dwa dni przed wejściem w życie zarządzenia, będą ważne.

 

Zmiany w powyższych dokumentach to jeden ze skutków zmian w ustawach związanych m.in. z epidemią SARS-CoV-2 - podał portal Cowzdrowiu.pl.

wka/ polsatnews.pl, cowzdrowiu.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie