Strażacy gasili pożar. Spadł na nich... deszcz pieniędzy. "To była tona gotówki"

Świat
Strażacy gasili pożar. Spadł na nich... deszcz pieniędzy. "To była tona gotówki"
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Wikimedia.org/Jazz Guy

Około miliona dolarów odnaleźli strażacy, którzy gasili pożar trzypiętrowego budynku w Nowym Jorku. Paliło się mieszkanie na pierwszym piętrze. Chcąc się do niego dostać, walczący z ogniem ratownicy zaczęli przebijać się przez sufit. Wtedy zostali obsypani paczkami z banknotami.

Do pożaru doszło po godz 2 w nocy (czasu lokalnego) w ubiegły wtorek w Nowym Jorku w okolicy ulic East 57th Street i Avenue L.

 

ZOBACZ: Pieniądze trzymali w pralce. Rozbito grupę podejrzaną o zbrodnię VAT-owską

 

Paliło się mieszkanie na pierwszym piętrze. Aby się do niego dostać i zacząć skutecznie je gasić, strażacy musieli przebić się przez sufit. Kiedy udało się przez strop dotrzeć do właściwego pomieszczenia, zaczęły wysypywać się pieniądze ukryte w suficie.

 

Same 100-dolarowe banknoty

 

- Zasadniczo był to "zakopany" skarb. Po prostu wypadł z sufitu - ujawniło dziennikowi "New York Post" źródło z nowojorskiej straży pożarnej. - To była tona gotówki - wyjaśnił informator gazety. Banknoty zaczęły spadać na strażackie hełmy. 

 

Pieniądze były w paczkach zawiniętych w plastikowe torby oraz folię aluminiową. Gazeta poinformowała, że były to same nowe banknoty 100-dolarowe. 

 

Nie ujawniono, ile gotówki w sumie znaleziono, ale według mediów, które powołują się na raporty służb, w suficie mógł zostać ukryty milion dolarów.

 

Sąsiad nie wiedział nic

 

- Żartujesz! - wykrzyknął 74-letni Steve Natkowitz, który mieszka obok zajętego ogniem mieszkania, kiedy dowiedział się o skrytce w suficie.

 

ZOBACZ: Nazistowskie złoto ukryte w Polsce? Podano lokalizację

 

Pieniądze były tak dobrze zabezpieczone, że nie uległy zniszczeniu podczas pożaru, który udało się szybko ugasić. Jedna osoba została ranna, przewieziono ją do szpitala.

 

Przyczyna pożaru jest obecnie badana.

grz/hlk/ CBS, "New York Post"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie