Podczas kontroli wjechał w radiowóz. 19-latek był nietrzeźwy

Polska
Podczas kontroli wjechał w radiowóz. 19-latek był nietrzeźwy
Podkarpacka Policja
Podczas kontroli wjechał w radiowóz. 19-latek był nietrzeźwy

19-letni mężczyzna w czasie kontroli drogowej uderzył swoim samochodem w policyjny radiowóz, był agresywny i kilkukrotnie znieważył interweniujących policjantów. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.

W niedzielę około godz. 1:30 patrol ruchu drogowego na ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego w Rzeszowie zauważył jadącego w kierunku S19 hyundaia. Samochód jechał z otwartą klapą bagażnika oraz z pękniętą oponą przedniego koła.

 

Po zatrzymaniu przez policjantów, kierowca cofnął i uderzył autem w stojący za nim radiowóz.

 

Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalsza jazdę. Od mieszkańca Rzeszowa czuć było alkohol, jednak odmówił on poddania się badaniu na trzeźwość.

 

Agresywne zachowanie

 

Podczas interwencji 19-latek był agresywny. Siedząc w radiowozie kopał i uderzał pięściami wnętrze pojazdu oraz znieważał policjantów.

 

ZOBACZ: Pijany i pod wpływem narkotyków kierował karawanem. Wyprzedził nieoznakowany radiowóz

 

Mężczyzna najpierw został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań, a następnie do izby wytrzeźwień. Tam poddał się badaniu na stan trzeźwości, które wykazało u niego ponad 1,5 promila.

 

19-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz znieważenie funkcjonariuszy. W odrębnym postępowaniu odpowie za spowodowanie kolizji. Policjanci zatrzymali również jego prawo jazdy.

 

emi/zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie