Furgonetka wjechała w demonstrantów. Kierowca próbował uciec [WIDEO]

Świat
Furgonetka wjechała w demonstrantów. Kierowca próbował uciec [WIDEO]
Reuters/Instagram/@JESSICARAYERROGERS & @BELLIKEMIKE
Mężczyzna został potrącony przez furgonetkę

Furgonetka wjechała między uczestników protestu na jednej z ulic Los Angeles. Na zamieszczonym w sieci nagraniu widać, jak pickup uderza w mężczyznę, który upada na ziemię. Choć wypadek wyglądał groźnie, poszkodowany został przewieziony do szpitala z niewielkimi obrażeniami. Kierowca próbował uciec z miejsca zdarzenia, ale został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem w Los Angeles. Ulicami Los Angeles przechodził marsz pamięci Breonny Taylor, Afroamerykanki zastrzelonej przez policję. Demonstranci protestowali przeciwko postawieniu zarzutów tylko jednemu z czterech policjantów, którzy uczestniczyli w akcji, podczas której zginęła Taylor.

 

ZOBACZ: Śmierć czarnoskórej Breonny Taylor. Policjant z zarzutem


W pewnym momencie między demonstrantów wjechała furgonetka. Kierujący nią mężczyzna wdał się w kłótnię z protestującymi. Kiedy próbował wyjechać, potrącił jednego z mężczyzn.

 

WIDEO: zobacz nagranie z wypadku

  


Kierowca próbował uciec z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany. Potrącony mężczyzna trafił do szpitala z niewielkimi obrażeniami.

 


Po tym incydencie doszło do drugiej, podobnej sytuacji. Kierowca białego Priusa także próbował jechać między demonstrantami i wdał się z nimi w kłótnię. Został zablokowany przez dwa inne auta, które uczestniczyły w proteście.


Policja prowadzi w tych sprawach dochodzenia.

 

prz/ Reuters, CNN
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie