Ostatni tak ciepły dzień. Pogoda na piątek, 25 września

Polska
Ostatni tak ciepły dzień. Pogoda na piątek, 25 września
PAP/EPA/MARCEL VAN HOORN
Czeka nas ostatni dzień z wysoką temperaturą

Z zachodu na wschód kraju w piątek będzie wędrować front, który przyniesie nam deszcze, a miejscami także burze. Temperatura ostatni dzień będzie wysoka. Meteopaci mogą się skarżyć na senność i ból głowy.

W piątek czeka nas dalsze załamanie pogody, które będzie postępować w głąb kraju od regionów zachodnich. Tam spodziewamy się ciągłych opadów. Na pozostałym obszarze popada przelotnie, ale chwilami silnie, także z burzami.

 

W trakcie burz w krótkim czasie może spaść nawet do 30 litrów deszczu na metr kwadratowy ziemi, lokalnie z gradem o średnicy do 2 centymetra i porywami wiatru do 80 kilometrów na godzinę. Zachowajmy ostrożność!

 

Od zachodu ochłodzenie

 

W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od 15 stopni na zachodzie przez 21-23 stopnie na przeważającym obszarze do 24 stopni na wschodzie kraju.

 

ZOBACZ: Pierwszy deszcz od ponad dwóch tygodni. Pogoda na środę, 23 września

 

Wiatr z kierunku południowego będzie umiarkowany i silny w porywach do 50 km/h, a w burzach do 80 km/h.

 

Może nas zaboleć głowa

 

Ciśnienie cały czas spada i w południe wyniesie od 995 hPa na zachodzie do 1004 hPa na północnym wschodzie.

 

Biomet będzie niekorzystny, co oznacza, że osoby wrażliwe na zmiany w pogodzie mogą odczuwać senność, rozkojarzenie i ból głowy.

 

twojapogoda.pl

 

Jesienny weekend

 

Weekend przyniesie nam typowo jesienną pogodę. Niemal w całym kraju będzie się chmurzyć i padać. Deszcze będą miały charakter ciągły oraz umiarkowane i duże natężenie. Możliwe są miejscowe podtopienia.

 

Temperatura będzie bardzo niska, w strefie opadów nie przekroczy 10 stopni. Uczucie chłodu będzie potęgować porywisty wiatr.

Łukasz Mielczarek/ twojapogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie