KO wybiera nowego szefa klubu. "Czas na kobietę"

Polska
KO wybiera nowego szefa klubu. "Czas na kobietę"
PAP/Leszek Szymański
Posłowie PO Tomasz Siemoniak i Rafał Grupiński

Myślę, że kandydatura posłanki Urszuli Augustyn na szefa klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej jest bardzo ciekawa; czas na kobietę szefa klubu - powiedział w piątek wiceszef PO Tomasz Siemoniak.

W piątek rusza procedura wyboru nowego szefa klubu Koalicji Obywatelskiej, choć nie jest pewne, czy tego dnia uda się poznać nazwisko następcy Borysa Budki. Faworytami do objęcia funkcji nowego szefa klubu mają być Cezary Tomczyk i Urszula Augustyn.

 

ZOBACZ: Nieoficjalnie: podpisanie umowy koalicyjnej w sobotę w południe

 

Oprócz Tomczyka (w przeszłości m.in. rzecznika rządu Ewy Kopacz, a niedawno szefa sztabu Rafała Trzaskowskiego) i byłej wiceminister edukacji (też w rządzie Kopacz) Urszuli Augustyn, kandydować mają: poseł Arkadiusz Myrcha i szef klubu PO-KO z ubiegłej kadencji parlamentarnej Sławomir Neumann. Posiedzenie klubu zaplanowane jest na godz. 18 w Warszawie; wcześniej zbiorą się zarządy: PO i Nowoczesnej.

 

"Czas na kobietę szefa klubu"

 

Siemoniak ocenił w Programie 3 Polskiego Radia, że wszyscy kandydaci są mocni, każdy ma wiele zalet. - Myślę, że bardzo ciekawa jest kandydatura posłanki Urszuli Augustyn, że czas na kobietę szefa klubu - podkreślił.

 

- Inne osoby - Cezary Tomczyk - jeden z lepszych rzeczników rządu, Arkadiusz Myrcha - świetny prawnik, polityk młodego pokolenia, Sławomir Neuman - doświadczenie. Myślę, że inne partie, inne kluby mogą pozazdrościć nam takich kandydatów - stwierdził Siemoniak.

 

Pytany o zapowiadany przez b. kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego ruch Nowa Solidarność, podkreślił, że wierzy w potencjał Trzaskowskiego. - Kto lekceważy Rafała Trzaskowskiego i uważa, że źle mu idzie, niech popatrzy na wyniki wyborów. To jest ogromny potencjał polityka, który odegra jeszcze ogromną rolę w polskiej polityce - uważa polityk.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie