Klub Tęcza Kraśnik wydał oświadczenie. Odcina się od "wszelakich skojarzeń"

Polska
Klub Tęcza Kraśnik wydał oświadczenie. Odcina się od "wszelakich skojarzeń"
Pixnio/zdj. ilustracyjne
"Nie chcemy brać udziału w medialnych i politycznych przepychankach, a nasz klub powinien kojarzyć się tylko i wyłącznie ze sportem" - brzmi fragment oświadczenia LKS Tęcza Kraśnik

"W związku z rosnącą popularnością naszego klubu, ze względu na ostatnie okoliczności, które miały miejsce w mieście Kraśnik, chcielibyśmy odciąć się od wszelakich skojarzeń i opinii zamieszczanych w mediach i social mediach" - podkreślono w jednym z wpisów klubu LKS Tęcza Kraśnik na Facebooku.

We wtorek kraśniccy radni poparli petycję Stowarzyszenia Koalicja Polska Wolna od 5G, która przewiduje m.in. nakaz zdemontowania sieci Wi-Fi w szkołach. Tego samego dnia zadecydowali także, że nie uchylą uchwały ws. "powstrzymania ideologii LGBT".

 

ZOBACZ: Czarzasty: LGBT jest fobią prawicy, to podgrzewany temat

 

"LKS Tęcza Kraśnik to klub z ponad 50-letnią historią zajmujący się wszechstronnym rozwojem i upowszechnianiem dyscypliny piłki nożnej wśród dorosłych i młodzieży. Nie chcemy brać udziału w medialnych i politycznych przepychankach, a nasz klub powinien kojarzyć się tylko i wyłącznie ze sportem. Prosimy wszystkich o wyrozumiałość" - zaznaczono w komunikacie zarządu kraśnickiego klubu.

 

 

W lutym 2020 roku współpracę z Kraśnikiem zawiesiła francuska gmina Nogent-sur-Oise, później na doniesienia o rosnącej liczbie "stref anty-LGBT" w Polsce zareagowała także Unia Europejska. Minister spraw zagranicznych Norwegii poinformowała z kolei, że gminy, które przyjmują deklaracje niezgodne z wartościami zawartymi w umowach partnerskich, nie będą mogły liczyć na Fundusze Norweskie. 

 

Po burzliwej dyskusji radni przystąpili do głosowania. Dziewięcioro było za uchyleniem uchwały, a 11 przeciwko. Oznacza to, że uchwała o "powstrzymaniu ideologii LGBT" wciąż obowiązuje. 

ms/ polsatnews.pl, krasnik.naszemiasto.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie