Ukradł telewizor z hotelu. By nie wzbudzać podejrzeń... wyrzucił go przez okno. Potem zalał budynek

Polska
Ukradł telewizor z hotelu. By nie wzbudzać podejrzeń... wyrzucił go przez okno. Potem zalał budynek
Policja Dolnośląska

"Był przygotowany jak członek Gangu Olsena. Miał genialny plan, ale »coś« poszło nie tak" - napisali policjanci z Bolesławca, którzy zatrzymali 51-letniego mężczyznę. Według ustaleń śledczych, podejrzany najpierw ukradł telewizor z pokoju hotelowego, a następnie wyrwał baterię łazienkową, czym doprowadził do częściowego zalania budynku. Straty oszacowano na ponad 11 tys. złotych.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymali zgłoszenie od obsługi hotelu, w którym przebywał 51-latek.

 

Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna najpierw próbował wynieść z pokoju telewizor. By nie wzbudzić podejrzeń obsługi... wyrzucił sprzęt przez okno. Choć telewizor udało się odzyskać, to został uszkodzony - straty wyceniono na 1,3 tys. złotych.

 

ZOBACZ: "Dzień dobry, mam dość ukrywania się". Z bagażem na komisariat

 

Drugim celem 51-latka okazała się bateria łazienkowa. W tym celu mężczyzna udał się do innego pokoju. Po jej wyrwaniu, woda zaczęła zalewać pomieszczenia hotelowe. Zniszczenia wyceniono wstępnie na 10 tys. złotych.

 

51-latek w momencie zatrzymania miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Jako, że działał w warunkach recydywy, grozi mu nawet do 7 lat więzienia.

bas/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie