Kryzys w koalicji rządzącej. Sondaż: PiS z największym poparciem, koalicjanci pod progiem

Polska
Kryzys w koalicji rządzącej. Sondaż: PiS z największym poparciem, koalicjanci pod progiem
PAP/Wojciech Olkuśnik/Zdj. ilustracyjne
Według najnowszego sondażu w Sejmie znalazłyby się cztery partie

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, zwyciężyłoby w nich PiS zdobywając 36,3 proc. głosów; poza parlamentem znalazłyby się Solidarna Polska z poparciem 3,5 proc. i Porozumienie z wynikiem 1,7 proc. - wynika z badania Indicator, opublikowanego przez rp.pl.

Według opublikowanego w środę sondażu przeprowadzonego przez pracownię Indicator, oprócz PiS w parlamencie znalazłyby się ponadto Koalicja Obywatelska (25,9 proc.), Konfederacja (8 proc.) i Lewica (7,5 proc.).

 

Pod progiem wyborczym znalazły się w sondażu: PSL (4,3 proc.), Solidarna Polska (3,5 proc.) i Porozumienie (1,7 proc.).

 

ZOBACZ: Kryzys w Zjednoczonej Prawicy. Czarzasty proponuje opozycji "ścisłą współpracę"

 

5,8 proc. respondentów wskazało na "inną partię", a 7,1 proc. odmówiło odpowiedzi na pytanie. W zestawieniu brakuje ruchów "Polska 2050" Szymona Hołowni i "Nowa Solidarność" Rafała Trzaskowskiego, które nie były ujęte w pytaniu. Ich sympatyków można prawdopodobnie szukać wśród osób, które wskazały "Inną Partię" - zauważają autorzy sondażu.

 

Badanie zostało przeprowadzone przez CBM Indicator metodą CAWI w dniach 21 - 22 września 2020 r. na liczącej N=603 osoby reprezentatywnej próbie dorosłych polskich internautów. 

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie