Jechał autem bez dwóch opon przez wrocławski rynek

Polska
Jechał autem bez dwóch opon przez wrocławski rynek
Policja Wrocławska
Auto zostało odholowane na strzeżony parking, policja zatrzymała 33- letniego kierowcę

33-latek jechał samochodem bez dwóch opon przez wrocławski rynek. Kierowca był pijany, miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu, grozi mu do 2 lat więzienia.

Zawiadomienie ws. nieodpowiedzialnego kierowcy trafiło do policjantów z komisariatu na Starym Mieście we Wrocławiu. Z informacji przekazanych mundurowym wynikało, że na jednej z ulic starego miasta mężczyzna jeździ peugeotem bez dwóch opon.

 

ZOBACZ: Jechał autem bez drzwi. Miał prawie 1,8 promila alkoholu

 

Grozi mu do 2 lat więzienia 

W związku z tym, że sytuacja mogła stwarzać zagrożenie bezpieczeństwa uczestników ruchu oraz podejrzenie że mężczyzna kieruje pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, na miejsce wysłano funkcjonariuszy.

 

- Zgłoszenie niestety potwierdziło się, 33-latek był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w jego organizmie - przekazał st. sierż. Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

 

ZOBACZ: Policjanci odzyskali skradziony samochód, zanim właściciel zgłosił kradzież

 

Po wytrzeźwieniu 33-latek złożył wyjaśnienia. Kierowca był świadomy swojego lekkomyślnego zachowania. Auto odholowano na strzeżony parking, a 33-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Niebawem odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ms/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie