Na Nowogrodzkiej spotkanie Kaczyński - Gowin

Polska
Na Nowogrodzkiej spotkanie Kaczyński - Gowin
PAP/Wojciech Olkuśnik
Jarosław Gowin (Porozumienie) i Jarosław Kaczyński (PiS)

We wtorek ok. godz. 18.00 zakończyło się spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z liderem Porozumienia Jarosławem Gowinem. W rozmowie wziął też udział premier Mateusz Morawiecki. 

Jak poinformowało Polską Agencję Prasową źródło w Prawie i Sprawiedliwości, głównym tematem spotkania Kaczyńskiego z Gowinem w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej była przyszłość Zjednoczonej Prawicy.

W spotkaniu brał też udział premier Mateusz Morawiecki i poseł PiS Marek Kuchciński.

 

Kryzys w Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarna Polska i Porozumienie) pojawił się po głosowaniu w Sejmie nad projektem noweli ustawy dotyczącej ochrony zwierząt. Mimo dyscypliny podczas głosowania, przeciw niej opowiedziało się 38 posłów klubu PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski oraz dwóch Porozumienia, a 15 innych posłów partii Jarosława Gowina wstrzymało się od głosu. Później politycy PiS wielokrotnie podkreślali, że koalicja Zjednoczonej Prawicy już nie istnieje.

 

Po poniedziałkowym spotkaniu najważniejszych polityków PiS ws. przyszłości ZP, rzeczniczka partii Anita Czerwińska przekazała, że podczas posiedzenia podjęto decyzje o "zdecydowanych rozstrzygnięciach". Dodała, że o szczegółach partia poinformuje "w stosownym czasie".

 

ZOBACZ: Kryzys w Zjednoczonej Prawicy. Polsat News: Kaczyński spotkał się z Ziobro

 

W poniedziałek odbyło się spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro - potwierdził Polsat News poseł Solidarnej Polski Sebastian Kaleta. Wcześniej informację o spotkaniu przekazał minister środowiska Michał Woś. Na środę planowana jest kolejna tura rozmów kierownictwa PiS.

 

Kaleta, wiceminister sprawiedliwości, zapewnił jednocześnie, że nieprawdziwe są pojawiające się w mediach informacje, że "ceną" za utrzymanie koalicji Zjednoczonej Prawicy jest odwołanie Prokuratura Krajowego Bogdana Święczkowskiego.

pgo/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie