Rzeczniczka PiS: Kaczyński przedstawił Ziobrze warunki dalszego trwania koalicji

Polska
Rzeczniczka PiS: Kaczyński przedstawił Ziobrze warunki dalszego trwania koalicji
PAP/Marcin Obara
Rzeczniczka PiS potwierdziła, że Kaczyński spotkał się z Ziobrą

Jarosław Kaczyński spotkał się ze Zbigniewem Ziobrą i przedstawił mu warunki współpracy ich partii w ramach Zjednoczonej Prawicy. - Czekamy na odpowiedź "tak" lub "nie" - powiedziała "Interii" rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Jej zdaniem, partia Ziobry potrzebuje czasu, aby odnieść się do stanowiska Kaczyńskiego.

W poniedziałek wieczorem Jarosław Kaczyński spotkał się ze Zbigniewem Ziobrą. Lider Solidarnej Polski usłyszał, jakie decyzje zapadły podczas wczorajszego posiedzenia kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości.

 

"Solidarna Polska potrzebuje czasu, by odnieść się do warunków"

 

Jak przekazała "Interii" Czerwińska, Ziobro usłyszał warunki, jakie postawiło mu PiS. Teraz lider Solidarnej Polski ma czas na podjęcie decyzji.

 

ZOBACZ: Rzecznik rządu: wyobrażam sobie większość PiS, ale bez jednego z koalicjantów

 

- W poniedziałek odbyło się spotkanie, na którym zapadły zdecydowane rozstrzygnięcia. Nie chcieliśmy o nich mówić na bieżąco, bo musieli się z nimi zaznajomić zainteresowani - tłumaczyła rzeczniczka PiS.

 

Czerwińska dodała, że następnie doszło do spotkania prezesa PiS z liderem Solidarnej Polski, na którym Kaczyński przedstawił "konkretne warunki dalszej współpracy".

 

- Teraz Solidarna Polska potrzebuje czasu, by się do nich odnieść. Liczymy, że reakcja będzie pozytywna - przekazała rzeczniczka PiS.

 

Media: w środę PiS poinformuje, co ze Zjednoczoną Prawicą

 

Czerwińska nie mówiła Interii o "ultimatum", ale dała do zrozumienia, że przestrzeń do dalszych negocjacji "wyczerpała się". - Pozostaje kwestia odpowiedzi "tak" lub "nie" - podkreśliła.

 

ZOBACZ: Kryzys w Zjednoczonej Prawicy. Czarzasty proponuje opozycji "ścisłą współpracę"

 

Według informacji medialnych, ostateczna decyzja o przyszłości Zjednoczonej Prawicy w obecnym kształcie zostanie podana do publicznej wiadomości w środę po godz. 13. 

 

Kryzys w koalicji rządzącej

 

Kryzys w Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarna Polska i Porozumienie) pojawił się po głosowaniu w Sejmie nad projektem noweli ustawy dotyczącej ochrony zwierząt.

 

Mimo dyscypliny podczas głosowania, przeciw niej opowiedziało się 38 posłów klubu PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski oraz dwóch Porozumienia, a 15 innych posłów partii Jarosława Gowina wstrzymało się od głosu.

 

ZOBACZ: Ziobro: koalicja Zjednoczonej Prawicy jest dobrem. Warto żeby trwała

 

Później politycy PiS wielokrotnie podkreślali, że koalicja Zjednoczonej Prawicy już nie istnieje.

 

Po poniedziałkowym spotkaniu najważniejszych polityków PiS ws. przyszłości ZP, rzeczniczka partii Anita Czerwińska przekazała, że podczas posiedzenia podjęto decyzje o "zdecydowanych rozstrzygnięciach". Dodała, że o szczegółach partia poinformuje "w stosownym czasie".

wka/ Interia, polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie