Prom osiadł na mieliźnie. Ewakuacja ok. 280 pasażerów

Świat
Prom osiadł na mieliźnie. Ewakuacja ok. 280 pasażerów
NICLAS NORDLUND/AFP/East News
Prom osiadł na mieliźnie. Ewakuacja ok. 280 pasażerów

W rejonie Wysp Alandzkich prom pasażerski płynący z Turku do Sztokholmu w niedzielę w południe osiadł na mieliźnie. Kapitan zdecydował o ewakuacji pasażerów. Sytuacja jest "stabilna", a osobom na pokładzie nie zagraża niebezpieczeństwo. - przekazała straż przybrzeżna.

Według lokalnej jednostki Straży Przybrzeżnej dla Finlandii Zachodniej, na pokładzie było 281 osób (w tym 80 członków załogi). Pasażerowie są transportowani do stolicy Wysp Alandzkich - Maarianhamina, a na miejscu jest kilkanaście jednostek ratunkowych.

 

Przewoźnik Viking Line potwierdził, że ewakuacja z promu Amorella prowadzona jest przy pomocy służb.

 

ZOBACZ: PiS obiecywało zbudowanie promu. "Katastrofa pokazująca totalną porażkę"

 

Fińska prasa odnotowuje, że prom Amorella, kursujący codziennie między Sztokholmem a Turku, przybył do Finlandii w piątek w nocy niemal pusty zanim (tj. od 19 września) zniesione zostały kontrole graniczne ze Szwecją (nałożone wcześniej w ramach ograniczeń epidemicznych).

 

Według Fińskiego Centrum Badania Wypadków, wejście promu na mieliznę należy do "wyjątkowych" i jednocześnie "poważnych" wypadków na morzu.

 

Dziennik "Helsingin Sanomat" przypomniał, że ta sama jednostka wpłynęła na mieliznę w 2013 r., także w rejonie Wysp Alandzkich, ale wtedy na pokładzie było ok. 2 tys. pasażerów.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie