PiS obiecywało zbudowanie promu. "Katastrofa pokazująca totalną porażkę"

Polska
PiS obiecywało zbudowanie promu. "Katastrofa pokazująca totalną porażkę"
Wikimedia Commons/7alaskan
Prom miał zostać przekazany armatorowi w w 2020 roku

Budowa promu w Szczecinie to katastrofa pokazująca, że partia rządząca szumnie zapowiadająca odbudowę polskiego przemysłu stoczniowego na tym polu ponosi totalną porażkę - powiedział w czwartek marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Marszałek Senatu pytany był na czwartkowym briefingu o budowę promu w Szczecinie, który był zapowiadany przez PiS.

 

- Z dumą reprezentuję Szczecin i Police jako mój okręg wyborczy. Jeżeli chodzi o prom, to zapraszałbym tych polityków partii rządzącej, którzy wściekle atakują prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego za "Czajkę", aby się wybrali do Szczecina i zobaczyli tą katastrofę pod postacią tak zwanej stępki pod budowę promu. Od trzech lat ona rdzewieje, zajmuje największą pochylnię i nic się tam nie dzieje - odpowiedział Grodzki.

 

Promu jak nie było, tak nie ma

 

- Pamiątkową tabliczkę, którą przybijał premier Mateusz Morawiecki, ktoś, że tak powiem, podwędził. I to jest jedyne dokonanie w związku z tym promem - dodał marszałek.

 

W jego ocenie, "jest to katastrofa pokazująca, że partia rządząca szumnie zapowiadająca odbudowę polskiego przemysłu stoczniowego na tym polu ponosi totalną porażkę".

 

W czerwcu poseł PO Arkadiusz Marchewka zamieścił na Twitterze relację z wizyty w Stoczni Szczecińskiej. "Wybrałem się do stoczni, aby zobaczyć jak idzie budowa obiecanego trzy lata temu promu. Efektów brak" - napisał. Do wpisu dołączył wymowne wideo.

 

 

W czerwcu minęły trzy lata od położenia w stoczni w Szczecinie stępki pod budowę nowego promu samochodowo-pasażerskiego dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Jednostka jest budowana przez Morską Stocznię Remontową Gryfia, na terenie Szczecińskiego Parku Przemysłowego. Prom budowany na pochylni Wulkan w Szczecińskim Parku Przemysłowym miał zostać przekazany armatorowi, zgodnie z początkowymi zapowiedziami, w 2020 r.

dk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie